Türk Telekom'dan yanıltıcı numara uyarısı

Türk Telekom tarafından, şirketin adı kullanılarak,  müşteri ilişkilerine ait olmayan "902128240514" numaralı hattan abonelerin  arandığı, taahhütleri hakkında gerçeği yansıtmayan bilgi verildiği ve teklif  sunulduğunun tespit edildiği ve vatandaşların buna itibar etmemesi gerektiği  bildirildi.

Türk Telekom'dan yanıltıcı numara uyarısı
03 Mart 2019 - 11:01
Şirketten yapılan açıklamada, Türk Telekom adı kullanılarak, şirketin  müşteri ilişkilerine ait olmayan 902128240514 numaralı hattan abonelerin aranarak taahhütleri hakkında gerçeği yansıtmayan bilgi verildiği ve teklifler  sunulduğunun tespit edildiği belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: Şirketimizle ilgisi olmayan, kötü niyetli kişilerce yapılan bu  aramalara vatandaşlarımız kesinlikle itibar etmemelidir. Şirketimizin itibarını  sarsmayı hedefleyen bu eylemlerle ilgili olarak gerekli tüm hukuki ve yasal  süreçleri başlatmış bulunmaktayız. Türk Telekom olarak müşterilerimizin mağdur olmamaları için konuyu yakından takip edeceğimizi bildirir, resmi müşteri  kanallarımız dışında benzer aramalara itibar göstermemesini kamuoyunun bilgisine  sunarız.