Serkan Acar'la Beraber Kimler Kazandı?

Serkan Acar'la Beraber Kimler Kazandı?

Serkan Acar'la Beraber Kimler Kazandı?
20 Kasım 2018 - 18:44Bir önceki yazıda da değindiğimiz gibi; 2014 yerel seçimlerini Aliağa'da süpriz yaparak MHP adayı Serkan Acar kazanmıştı....

Peki, bu aslında bir süpriz miydi yoksa kurgulanan oyunun sahnelenmesi miydi?

Aliağa'da fısıltı olarak konuşulan ama yüksek sesle dile getirilmeyenler doğru muydu acaba?

Konuşulanlara göre 2014 yerel seçimlerinde Aliağa'da yaşananları halk Amerika-İsrail-İngiltere muttefikliğine benzetmekte.

Tıpkı bu müttefiklikte olduğu gibi kaybedenin olmadığı, kazananın ise her zaman ki gibi lobi olduğunu vurgulayarak; bu lobiye benzettikleri bir oluşumun Aliağa'yı hangi aday kazansa bile yöneteceğini iddiaa etmekteler.

Fikrin nasıl oluştuğunu, bu düşünceye neden? nasıl? vardıklarını irdelediğimizde ise; cevap olarak MHP'nin adayı şu an ki Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar; kağıt üzerinde ortak olmadığını söylesed e halkın kendisini tanımasına neden olan firmada hala ortak olduğunu düşünmeleri ve şuan o aynı firmada 2014 yerel seçimlerinde aday adayı olmamasına rağmen Ak Parti'den atamayla aday yapılan kişinin çalışıyor olmasının, kendilerini bu düşüncelere ittiğini ifade etmekteler.

2014 yerel seçimlerini kazanmış olsa da Acar Başkan büyük bir sıkıntı vardı... Çünkü Meclis'te çoğunluk muhalefet partilerindeydi... Görevi devir alır almaz hiçbir gerekçe göstermeden Belediye Meclisi'nden borçlanma talep etmiş ve ret edilmişti.

Plansız Aliağa'nın öncelikli ihtiyaçlarına önem verilmeden Belediye Meclisi'ne sunulan önergeler bir bir ret edilmiş bunun üzerine Acar Başkan halka "hizmet etmeme engel oluyorlar, hizmetlerimin ve Aliağa'nın önü kesiliyor" serzerinişinde bulunarak, halkın kendisini mazlum, mahsum, hizmet aşkıyla yanıp tutuşan bir başkan sanmasını istese de; gerek CHP gerek Ak Parti ilçe Başkanları'nın, Meclis Üyelerinin yaptıkları basın açıklamalarıyla halk bu algı operasyonundan haberdar olmuştu!

Mecliste çoğunluğu sağlamak için kesenin ağzını açtığı ve iki CHP'li Meclis Üyesinin bu sayede Meclis toplantılarında Başkandan yana oy kullanmaya başladığı iddiaa ediliyor! Tüm bu çabalara rağmen gerekli çoğunluğu sağlayamayan Acar Başkanın günden güne oto kontrolünü kaybettiğini, agrasivleştigini dile getiren Aliağalılar, güler yüzüyle seçim çalışması yapan başkanın istedikleri olmadığında gerçek yüzünü gösterdiğini konuşmaya başladılar!

Seçimleri kazanan Acar Başkanın Belediyeyi MHP'li olmayan ve Ülkücülükle alakası olmayan kişilerle yönettiği iddiaları MHP'li ve Ülkücü kişileri partiye küstürdüğü dile getirilmeye başladı artık Aliağa'da...

Ülkücülüğün temellerinden biri olan "LİDERE BİAT" ilkesini hiçe sayarak ayaklar altına alan Acar Başkanın tekrar aday gösterilmesine bir anlam verilmemekte...

Peki temel yasaları çiğneyen Acar başkan tekrar nasıl aday gösterildi?

Neden halkın sesine kulak verilmedi?

Değerler hiçe mı sayıldı?

Tüm bu konuları bi daha ki yazımızda sosyal medyadaki paylaşım ve yorumlar üzerinden sizlerle paylaşacağız...