BAŞKAN AKPINAR KENDİSİNE KÜFÜR EDEN VE HAYATINDA HİÇ GÖRMEDİĞİ GÜRSEL ÖZTÜRK'Ü ARABANIN İÇİNDE İLK GÖRDÜĞÜNDE TEŞHİS EDİYOR!

BAŞKAN AKPINAR KENDİSİNE KÜFÜR EDEN VE HAYATINDA HİÇ GÖRMEDİĞİ GÜRSEL ÖZTÜRK'Ü ARABANIN İÇİNDE İLK GÖRDÜĞÜNDE TEŞHİS EDİYOR!

BAŞKAN AKPINAR KENDİSİNE KÜFÜR EDEN VE HAYATINDA HİÇ GÖRMEDİĞİ GÜRSEL ÖZTÜRK'Ü ARABANIN İÇİNDE İLK GÖRDÜĞÜNDE TEŞHİS EDİYOR!
20 Kasım 2018 - 15:15Aşağıdaki açıklamalar dün ve bu gün Yeni Asır gazetesinde yayımlandı... CHP'li Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'ın Yeni Asır Gazetesi haber Müdür Yardımcısı Fatih Şendil'e yaptığı açıklamaya göre; Başkan Akpınar kendisineve eşine Gürsel Öztürk tarafından telefonda küfür edildiğini öne sürüyor... 5 Dakika sonra bu defa kendisinin Gürsel Öztürk'ü aradığını neden küfür ettiğini soruyor ve yine Öztürk'ten bu defa "hem eşime hem kızıma küfür etti" diyor. Eşinin de edilen küfürleri duyduğunu belirtiyor... Gürsel Öztürk telefonla aramaları sürdürdüğünü 14 kere daha aradığını fakat telefonu açmadığını Şendil'e verdiği mülakatta belirtiyor. 

19 Kasım'da Yeni Asır'a yaptığı açıklamada Başkan Akpınar, Gürsel Öztürk'ü hayatında hiç görmediğini, tanımadığını "İzmir'de CHP'den Çiğli Belediye Meclis üyeliği için aday adayı olan Gürsel Öztürk'ün ayağından silahla vurulması olayında adı geçen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ilk Yeni Asır'a konuştu. Öztürk ile bugüne kadar hiç tanışmadığını, silahla vurulduğunu da Cumartesi günü öğrendiğini aktaran Akpınar, "Polisin bu olayı aydınlatacağına inancım tam" dedi." bu sözlerle belirtiyor!

"Sonra annem, ben, eşim ve kızım evimize doğru geldik. Kızım ve annem evde indi. Biz köpeğimizi almak için tekrar evden ayrıldığımızda, yolda giderken yanımıza yanaşan arabadan biri el salladı. Eşim doktor olduğu için acil bir durum olabileceğini söyledi. Arabaya gidip baktığımızda, bana, eşime ve kızıma küfür eden bu adam çıktı" dedi.

Şendil'e konuşan Başkan Akpınar, bir önceki açıklamasında Gürsel Öztürk'ü zinhar tanımadığını belirtirken; ikinci açıklamasında; "Arabaya gidip baktığımızda, bana, eşime ve kızıma küfür eden bu adam çıktı" diyor!

Şimdi; bir insan hiç tanımadığı, hayatında görmediği bir insanı hem de arabanın içinde görüyor ve bir bakışta o kişinin kendisine telefonda iki kere arayıp küfür eden adam olduğunu anlayabiliyor?

Bu nasıl bir yaman çelişkidir? 

Kaldı ki; Gürsel Öztürk, Şendil'e yaptığı açıklamada CHP'li Başkan Akpınar'a küfür etmediğini belirtiyor! 

İŞTE YENİZ ASIR'DA FATİH ŞENDİL İMZASIYLA YAYIMLANAN O  İKİ HABER: 
 

‘Yolumu kesme komplosu'

İzmir'de CHP'den Çiğli Belediye Meclis üyeliği için aday adayı olan Gürsel Öztürk'ün ayağından silahla vurulması olayında adı geçen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ilk Yeni Asır'a konuştu. Öztürk ile bugüne kadar hiç tanışmadığını, silahla vurulduğunu da Cumartesi günü öğrendiğini aktaran Akpınar, "Polisin bu olayı aydınlatacağına inancım tam" dedi.

'İFADE VERİRİM'
Gürsel Öztürk, Bostanlı'daki Kardeşler Parkı'nda Başkan Akpınar ile hararetli bir tartışma yaşadıklarını iddia etmişti. Küfürleşmeye varan tartışma sonrası kim olduğunu bilmediği bir kişi tarafından ayağından vurulduğunu ileri süren ve olay anında alkollü olduğu iddia edilen Öztürk, "Akpınar ile olan olay CHP'de aile içi bir tartışmaydı" demişti. Başkan Akpınar ise, "Bu adamla aramda bir şey yok. Her an ifade vermeye hazırım. Olayın çok acele aydınlatılmasını istiyorum. Gürsel Öztürk isimli kişiyi kim, neden, ne zaman, nasıl vurdu bilmiyorum" dedi.

'AİLEME KÜFRETTİ'
YENİ ASIR Haber Müdür Yardımcısı Fatih Şendil'e, kız kardeşinin doğum günü için Menemen'de olduklarını anlatan Başkan Akpınar, "Gürsel Öztürk aradı ve bana, eşime küfür etti. 5 dakika sonra ben telefon açıp niye küfür ediyorsun diye sorduğumda da yine hem eşime hem kızıma küfür etti. Eşim de duydu. Daha sonra beni 14 kere aradı, açmadım. Sonra annem, ben, eşim ve kızım evimize doğru geldik. Kızım ve annem evde indi. Biz köpeğimizi almak için tekrar evden ayrıldığımızda, yolda giderken yanımıza yanaşan arabadan biri el salladı. Eşim doktor olduğu için acil bir durum olabileceğini söyledi. Arabaya gidip baktığımızda, bana, eşime ve kızıma küfür eden bu adam çıktı" dedi. Öztürk'ün yanında silahının olduğunu gördüklerini ifade eden Akpınar, "O sırada kendi oğlu 'Baba ne yapıyorsun, ayıp' diye bağırıyordu. Eşim, 'Bak alkollü' diyerek beni uyardı ve oradan ayrıldık. Bizi takip ettiler. Yanlarında birkaç kişi daha vardı. Eve geldiğimizde sıkıntıdan tansiyonum düştü. Ertesi gün de Gürsel Öztürk'ün vurulduğunu öğrendim. Bu bana normal gelmiyor. Hepsi bir komplo, yolumu kesme çabası olabilir" açıklamasını yaptı.

'DAVACI OLACAĞIM'
Olay esnasında yanında koruması, belediye çalışanı ya da şoförünün bulunmadığını ifade eden Akpınar, "Sadece eşim vardı. Ben kesinlikle bir şey görmedim. Ayrıca bana küfür ve hakaret ettiği için Karşıyaka Cumhuriyet Savcılığı'na giderek kendisinden davacı olacağım. Ben bu olayın mağduruyum. Bu normal bir olay değil. Çünkü benim daha öncesinde bu adamla bir bağlantım yok" dedi.

FATİH ŞENDİL/ÖZEL HABER

 (19 Kasım 2018 Yeni Asır)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KÜFÜR ETMEDİM

Yeni Asır Haber Müdür Yardımcısı Fatih Şendil'e konuşan Öztürk, "Bu olayla ilgili parti terbiyem gereği konuşmak istemiyorum" dedi. Olayla ilgili gerçeklerin ortaya çıkacağını dile getiren Öztürk, Başkan Akpınar'ın iddia ettiğinin aksine eşine ve kızına küfür etmediğini ifade etti.​

(20 Kasım 2018 Yeni Asır)