​​​​​​​O EMAN BU EMAN MI HAŞMET AYSAN?

​​​​​​​O EMAN BU EMAN MI HAŞMET AYSAN?
04 Temmuz 2020 - 16:08 - Güncelleme: 04 Temmuz 2020 - 16:46ERTAN YILDIZHaşmet Aysan'ın repertuvarından 27 Haziran 2017 (Kaynak: Gündem Otuzbeş Yazarlar Arşiv)

Dediğim demişim bu… 

Meğer suç işlemişim. 

Öyle ya 3 yıldır ne çekti garip benden…

KENT MEYDANI İhalelerinde ihaleye fesat karıştı diye yazdım ve suç duyurusunda bulundum.

KENT MEYDANI’NDA fazla para ödendiğini yazdım ve suç duyurusunda bulundum.

ZAFER MEYDANI Kongre ve İş Merkezi ihale yolsuzluğunu yazdım, suç duyurusunda bulundum.

LED EKRAN ARAÇ Kiralama ihalesi yolsuzluğunu yazdım ve suç duyurusunda bulundum.

ADLİYE YERİ yolsuzluğunu yazdım ve suç duyurusunda bulundum.

EMAN KATI ATIK yolsuzluğunu yazdım ve suç duyurusunda bulundum.

LİTERA bilgi işlem yolsuzluğunu yazdım ve suç duyurusunda bulundum.

MADRAN su kaynakları yolsuzluğunu yazdım ve suç duyurusunda bulundum.

PROJE İHALELERİ yolsuzluğunu yazdım ve suç duyurusunda bulundum.

ASKİ Personel alım ihalesindeki yolsuzluğu yazdım ve suç duyurusunda bulundum.

AYBEL AŞ otopark yolsuzluğunu yazdım ve suç duyurusunda bulundum.

ASTİM Kavşağı ikinci kez ihale ediliyor usulsüzlük var diye yazdım ve suç duyurusunda bulundum.

DOĞRUDAN TEMİN ihalelerindeki yolsuzlukları yazdım ve suç duyurusunda bulundum.

KAÇAK MALİKANE yolsuzluğunu yazdım ve suç duyurusunda bulundum.

BAS BAS PARALARI BALDIZA ihalesindeki yolsuzluğu yazdım ve suç duyurusunda bulundum.

Şaka gibi değil mi?
Bunları "ben yaptım" diye yazan Haşmet Aysan, bugün Özlem Çerçioğlu'nun sosyal medyada Baş Trolü ve savunucusu oluverdi!
Sahi, Haşmet Aysan daha iyi hatırlar... Aydın Gar'ının önündeki kafede Yalçın Yıldırım'ın da olduğu (Muğla'dan İzmir dönüşü öncesinde Aydın'da) bir gün, Haşmet Aysan, Erkan Karaarslan'ın 600 bin Euro'ya Özlem Çerçioğlu'na Katamaran yat hediye ettiğini iddia etmişti! Aysan'ın bu iddiasının gerçekliği bakalım ortaya nasıl çıkacak? Malumunuz zaman her şeyin ilacı!

Haşmet Aysan’ın önce suç duyurusu yapıp sonra can siperane savunmaya geçtiği EMAN dosyasını açıyoruz...

Sayıştay'da duruşmaları devam eden ve EMAN dosyası ile ilgili gerçekleri Aydın BŞB önceki bir üst düzey görevlisi, belge ve delilleriyle 40 sayfa halinde ortaya koyarak, suç duyurusunda bulundu.

Üst düzey bürokrat EMAN hakkındaki yasa dışılıkları gözler önüne sererek, EMAN şirketinin sözleşme hükümlerine aykırı olarak Aydın BŞB ve Aydınlıları 30 yıl boyunca haksız bedel ödetmeye yönelik, 180 milyon dolarlık bir haksız kazanç dosyası olduğunu, delilleriyle belirtti.

İfadesinde; Aydın’daki fakir fukara dahil tüm halkın nasıl haksız şekilde adeta kaz gibi yolunduğunu Sayıştay Savcılarına madde madde sunan eski üst düzey bürokratın, önümüzdeki duruşmada daha derin delilleri de sunması bekleniyor.

Eski bürokratın suç duyurusunda; Haldun Haşmet Aysan’ın, ‘O EMAN bu EMAN değil’ sözlerine peşinen verdiği yanıtta; EMAN şirketinin bölünmesinin sadece halkın haksız yere bedel ödemeye mahkum olması değil, aynı zamanda mal kaçırma operasyonu olduğu vurgulanıyor.

Haşmet Aysan’ın 'O EMAN BU EMAN DEĞİL' dediği şirketin çoğunluk hisselerinin o EMAN’ın sahibinin eşine ait olduğu, Ticaret Sicil Gaazetesi’nde yayınlanmıştı.

Haşmet Aysan’ın, ‘O EMAN BU EMAN DEĞİL’ derken; mal kaçıran kocanın, yeni kurduğu şirketi eşinin çoğunluk hisseleri üzerine bina ederek sağ cebinden sol cebine aktardığı itiraf edilmiş oluyor.

İşte Sayıştay’daki EMAN dosyası suç duyurusunun Aydınlının nasıl soyulduğu ve nasıl mal kaçırıldığının vurgulandığı ifadenin özeti; ‘İş programına bağlanmış yatırımların yapılmayarak, ilgili firma (EMAN) lehine çok büyük bir menfaat temin edilmiştir. ( FİRMA İHALE ŞARTNAMESİNDEKİ YATIRIM TAAHHÜTLERİNİ YERİNE GETİRMEMİŞ ANLAMINDA YANİ HAŞMET AYSAN’IN O EMANI) İhale şartnamesinde aykırı şekilde iş program şartlarının mevzuat dışı maddeler eklenerek firma (EMAN) lehine (KAMU ALEYHİNE) değiştirilmiştir. (FİRMAYA HAKSIZ KAZANÇ YOLUNUN AÇILMASI) Firma şirket bölünme işine gitmiştir. Bu da idarenin (Aydın BŞB) izni olmadan yapılamaz.

İdare (Aydın BŞB) buna idare aleynine olduğunu bilerek göz yummuştur. (EMAN LEHİNE AYDINLILARIN ALEYHİNE MAL KAÇIRMA OPERASYONU. EMAN SAHİBİNİN HİSSELERİN ÇOĞUNLUĞUNUN YENİ KURDUĞU ŞİRKET ÜZERİNDEN EŞİNE AKTARMASI: HAŞMET AYSAN’IN BU EMANI) Bu işlemde mevzuata aykırı şekilde yapılan bir uygulama nedeniyle Aydın’daki her haneyi yakından ilgilendiren, Aydın’da yaşayan her ailenin, her ferdin, her yoksulun cebinden haksız yere alınan ek paralar yasalara aykırı şekilde ilgili firmaya (EMAN) aktarılmış olup, açıklamasını önümüzdeki süreçte yapacağım.

(HAŞMET AYSAN’IN O EMAN’INA FAKİR FUKARADAN AKTARILAN PARANIN ŞİMDİ BU EMAN’A AKTIĞI HUSUSUNA DİKKAT ÇEKİLİYOR) Kısaca Haşmet Aysan’ın, idarenin de göz yumması ile yasalara aykırı şekilde kaynak aktarılan EMAN’IN maddi manevi risklere karşı EMAN SAHİBİNİN, ÇOĞUNLUK HİSSELERİNİN EŞİNİN ÜZERİNE KURULAN YENİ ŞİRKETE AKTARILARAK HEM AYDINLININ HAKSIZ ŞEKİLDE FİRMAYA ÖDEME YAPMAYA ZORLANDIĞI AYNI ZAMANDA O EMAN’IN MAL VARLIĞININ BU EMANA AKTARILARAK BORÇ VE HACİZ İŞLEMLERİNDEN KURTULMA YOLUNA GİTTİĞİ VURGULANIYOR.
YASAL KILIFLAR ARDINA SIĞINARAK TEMİZLEMEYE ÇALIŞTIĞINIZ İKİ EMAN DA AYNI EMAN, SEN BU İŞİN NERESİNDESİN HAŞMET AYSAN?BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİNİZ...
BELGELİ ŞOK YOLSUZLUK DOSYALARI GELİYOR...
ASFALT DEDİĞİNİZİ DUYAR GİBİ OLDUM!
GELECEK..! GELECEK...!
SİGA... SİGA...