Neptün Soyer'den Kent Konseyi Başkanlığına flaş bir aday!

Neptün Soyer'den Kent Konseyi Başkanlığına flaş bir aday!
25 Şubat 2020 - 18:06 - Güncelleme: 25 Şubat 2020 - 18:32Neptün (Latince: Neptūnus), Roma mitolojisinde su ve deniz tanrısı. Yunan mitolojisindeki karşılığı Poseidon'dur. Babası Satürn, annesi Ops olan Neptün, Jüpiter ve Plüton'un kardeşidir.

Çanakkaleli "Neptün" de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in eşidir... 

Neptün Soyer, pek çok konuda başkan Soyer alınmasın ama, eşinin bir adım ötesinden gitmeyi seviyor! Seferihisar'daki başarılarına deyim yerindeyse; İzmir'de de sürdürüyor Neptün Hanım...

Öyle ki Neptün Hanımın bu başarıları Ak Partili Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hüsnü Boztepe'nin de dikkatini çekmiş, bir Meclis konuşmasında başkan Soyer'e şöyle selenmişti: "Büyükşehir belediye başkanı olduğunuz gün, İzmir'in ekonomisini, kültürünü, turizmini vb. eşinize bıraktınız!"

Bugünlerde İzmir siyaset arenası Kent Konseyi Başkanı kim olacak sorusuna kilitlenmiş bir durumda...

Turan Çatal, haberinde Prof. Dr. Yüksel Gürüz'ün Kent Konseyi Başkanlığına partiler üstü aday olarak duyurdu...

Bu gelişmenin ardından Kent Konseyi Başkanlığı için acaba Neptün Hanım'da aday çıkaracak mı? adayı var mı? gibisinden sorulara minik bir araştırma yaptık!

Büyükşehir kaynaklarımız Neptün Hanım'ın adayının CHP'li Büyükşehir Meclis Üyesi Nilay Kökkılınç'ın olduğunu ifade edip, işin de çoktan bittiğinin altını çizdiler!

Nilay Kökkılınç ismi, bugüne kadar Kent Konseyi Başkanlığı için ortaya atılmamıştı!

Kaynağımız; "bu konuda da Neptün Hanımın dediği olacak" diyerek, Tunç başkanının eşini kıramayacağını kalın harflerle belirtti! 

Kökılınç, geçtiğimiz ay Havagazı Fabrikası'nda Neptün Hanım'ın kadın muhtarlara, ilçe belediye başkanı eşlerine verdiği kahvaltılı "8 Mart Dayanışma Günü" etkliğinde, iki bayan İBB Genel Sekreter yardımcısı ile birlikte Neptün Hanıma "not alma katipliği" yapmıştı.  

Bakalım Neptün Hanımın adayı olduğu iddia edilen Nilay Kökkılınç, adaylığı hakkında bir açıklamada yapacak mı?Neptün'ün Yunan mitolojisindeki karşılığı Poseidon'dur.