KUŞADASI: ADAY ADAYLARININ GÜZİDE POLİTİKACISI TEZCAN, BU DEFA KENDİSİ ADAY ADAYI OLDU

KUŞADASI: ADAY ADAYLARININ GÜZİDE POLİTİKACISI TEZCAN, BU DEFA KENDİSİ ADAY ADAYI OLDU
11 Ekim 2018 - 08:29Anadolu insanı CHP'li Bülent Tezcan'ın politik hırsını her halde şöyle yorumlardı: "Allah gözünü doyursun!"

CHP'nin Aydın'da tartışılmasının yegane kaynağı Aydın MV Bülent Tezcan'ın, şimdi de Kuşadası Belediye Başkanlığı için "aday adaylığı"na soyunduğu bilgisi Aydın siyaset gündemine bomba gibi düştü!

Bilindiği üzere; çok kısa öncesine kadar CHP Genel Başkan Yardımcılığı ve Parti Sözcüsü görevlerinde bulunan CHP Aydın MV Bülent Tezcan, 81 ilden gelen tepkiler yüzünden bu görevlerinden uzaklaştırılmak durumunda kalınmıştı.

Tezcan'ın Kuşadası Belediye Başkanlığı aday adaylığına soyunduğu bilgisi ile siyaset kulisler harketlenirken; ağır yorumlarda bir biri ardına eklendi.

"Aydın'ı batırmak için çabalıyor!"

Bülent Tezcan'ın Kuşadası Belediye Başkanlığı adaylığına soyunduğu iddiasını çok ağır bir dille eleştiren ismi saklı bir CHP'li kanaat önderi Gündem Otuzbeş'e şöyle konuştu: "Allah gözünü doyursun! Tezcan'ın partisi adına Aydın'a ne gibi katkıları oldu ki kalkıp şimdi Kuşadası'na aday olmak istiyor? Bugüne kadar Aydın ilçe aday adaylarıyla yakın plan ilgilendiği yetmedi mi? Aydın'a ve Aydın halkına gerçekten hizmet etmek istiyorsa buyursun partiye getireceğim diye yıllarca kandırdığı Didim'deki kankası Mümin Kamacı'nın öncelikle Ak Parti'den aday olmasını sağlayıversin! Kuşadası, mesleğine başladığı yer olabilir. Hizmet etmeyi madem bu kadar çok seviyor, gitsin doğduğu yer Samsun'dan aday olsun. Neden çantada keklik gördüğü Kuşadası'ndan aday olmak istiyor? Bülent Tezcan'ın Aydın'da elinin değdiği yerlerlerin ne hale geldiğini CHP Genel Merkezi bilmiyor, görmüyor mu? Bülent Tezcan, Kuşadası'na aday olacaksa, sayın Genel Başkan Kılıçdaroğlu'da ya İzmir ya da Aydın Büyükşehir'e aday olsun! Amaç CHP'yi batırmaksa, bu işi fazla uzatmanın anlamı yok! Aydın CHP tabanı Bülent Tezcan'ı çoktan emekliye ayırdı. CHP Genel Merkezi tabana inat Bülent Tezcan'ı Kuşadası'na aday yapacaksa, şimdiden Aydın'ı haritadan çizebilir. Bülent Tezcan'ın yüzünden CHP'nin Aydın'ı kaybetmesini istemiyoruz."

Öte yandan CHP Kuşadası parti tabanı ve Kuşadası halkı ısrarla üzerinde durduğu bir ismin 17 Ekim günü aday adaylığını açıklamasını dört gözle bekliyor.