KAMACI, ATABAY'I DESTEKLİYOR

Didim'de ilginç gelişmeler

KAMACI, ATABAY'I DESTEKLİYOR
11 Ekim 2018 - 08:15Siyasetin kaynayan kazanı Didim'de, akıllara durgunluk veren siyasi hamleler yaşanıyor.
Bir birlerinin can düşmanı olan önceki belediye başkanı Mümin Kamacı ile mevcut belediye başkanı Deniz Atabay, ilk defa bir noktada buluştu.

Hakkında çok sayıda gayri ahlaki, idari ve adli iddialarla sadece Didim'de değil Türkiye gündemine oturan skandalların ismi A. Deniz Atabay, hiç ummadığı desteği, siyasetteki can düşmanı diyebileceğiniz selefi Mümin Kamacı'dan buldu.

AK Parti'den adaylığı konusundaki iddialar ile Didim gündemine bomba gibi düşen önceki belediye başkanı Mümin Kamacı, tekrar seçilebilmek için umudunu Atabay'ın yeniden adaylığına bağladı.

Ulaştığımız bilgilere göre Mümin Kamacı, A. Deniz Atabay CHP'nin adayı olarak açıklanırsa, AK Parti'den adaylığını açıklayacak!

Deniz Atabay'ın çok sayıda skandal nedeniyle Didim'de bir daha seçilmesinin mümkün olmadığını gören ve bilen Mümim Kamacı'nın, Atabay açıklandığı takdirde AKP'ye katılarak, aday adaylığını açıklayacağı ve seçimleri açık ara almayı hedeflediği kaydediliyor.

Öte yandan Akif Hamzaçebi, Haluk Pekşen gibi CHP içerisindeki Karadeniz lobisinin desteğini arkasına aldığının konuşulduğu Deniz Atabay'ın, kabile türü hemşehri lobiciliği ile yerinde kalma çabası, başta CHP tabanı olmak üzere, tüm Didim halkının tepkisini çekiyor.

Atabay'ın hakkındaki skandallarla Türkiye gündemine oturduğunu belirten çok sayıda vatandaş Atabay'ın adının bile geçmesine tahammül edemez iken, 'Hangi birini anlatalım. Gayri ahlaki çektiği kasetlerin internetlerde elden ele gezmesini mi, kendi oteline ait su faturalarını sildirmesi mi, belediyenin hacizli olmasını mı, tüm hesaplara el konmasını mı' sorularını yönelterek, Atabay'ın adaylığının, CHP'nin kalesi Didim'de CHP'nin intiharı olacağını, bunun Büyükşehir seçimlerine dahi etki edebileceği riskinin yüksek oranda mevcut bulunduğu eleştirilerini dile getirdiler.

Mümin Kamacı'nın ise Atabay'ın adaylığının açıklanması ihtimalini, ellerini ovuşturarak beklediği de ifade ediliyor!

Bunun yanında yapılan anketlerde Deniz Atabay'ın makam gücüne rağmen çok çok gerilerde olduğu, fakat CHP genel merkezine kendisine yakın anket şirketleri vasıtasıyla adını yüksek göstermeye çalıştığı, diğer konuşulanlar arasında yer alıyor.