KABAK GİBİ KONDURULAN KAÇAK KATTAKİ RANT İDDİASI: 8 MİLYON LİRA

KABAK GİBİ KONDURULAN KAÇAK KATTAKİ RANT İDDİASI: 8 MİLYON LİRA
17 Ekim 2019 - 19:40 - Güncelleme: 17 Ekim 2019 - 21:24Didim'de Altınkum mahallesi gibi en kıymetli yerde ve herkesin gözünün önünde çıkılan kaçak kattan elde edilecek ranta, Didim kaynakları değer biçti: 8 Milyon Türk Lirası...

"BÖYLESİ KAÇAK KAT HERHALDE DİDİM'E YAKIŞIR! KABAK GİBİ KONDURMUŞLAR..." başlıklı haberimiz Didim gündemine bomba gibi düşerken; 12 saatlik yayın çizgisinde 5 binlik okunma barajını aşan haber, en çok okunanlar sıralamasında da 2.'lik koltuğuna oturdu.

Didim gündemini de alt üst eden haberimiz, bir şekilde ihbar yağmurlarının başlamasına da neden oldu! Gün içinde Didim'den elektronik ortamda fotoğraflı onlarca kaçak kat ve inşaat ihbarı yağdı haber merkezimizin e postasına ve sosyal medya hesaplarına.

Seçim öncesi oy uğruna Akbük'teki SİT alanlarının üzerine onlarca ruhsatsız inşaatların yapılmasına göz yumulduğu yönünde yapılan ihbarda, Aydın Müze Müdürlüğü'nün Akbük'teki SİT alanlarında incelemelerde bulunduğu, Didim Belediyesi'nden en az 9-10 sorumlu personel hakkında da suç duyurusunda bulunulacağını öne sürdü. İlerleyen günlerde Akbük'teki SİT alanı talanını da araştırmalarımıza göre haberleştireceğimizi belirterek, kabak gibi kondurulan kaçak katla haberimize devam edelim...Önceki haberimizde yayımladığımız Didim Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü Yapı Tatil Zaptı'nı inceleyen bir okurumuz; Didim Belediyesinin tutanak tutarken bile kaçak kat çıkanları korumaya kalkıştığını iddia etti!

Kaçak kat hakkında tutulan tutanakta kaçak katın tamamı yer verilmediğini öne süren Didimli okurumuz şöyle konuştu: "Tutanağa geçirilen kaçak inşaat metrakaresi, kaçak katın tamamını kapsamıyor. Kaçak katın ancak 4'te 1'i tutanak altına alınmış. Bu da neden biliyoru musunuz? Yarın bu kaçak kat (Gündem Otuzbeş  haberleştirip ortaya çıkardı) patladığında, belediye diyecek ki 'Bak bak biz görevimizi yaptık tutanak tuttuk' bir şekilde tutanak tutma işlemi kamuoyunun gazını alamaya yönelik yapılıyor. Kesecekleri ceza da doğal olarak kaçak katın tamamını kapsamayacağı gibi; kaşla göz arasında bu kaçak kata da yapı kullanma izni (İskan) verecekler ve sen sağ ben selamet bu kaçak kat olayını da iki tarafta duygusallık ilkerine göre şekillendirip kapatmış olacaklar. Sizler İzmir'den burada olup bitenleri takip edip yazarak Didim halkını bilgilendiriyorsunuz... Peki, bu meclis üyeleri ne güne duruyorlar? Onların gözlerinde tavuk karası mı var? CHP'li meclis üyeleri zaten başkan korkularından bu kaçak kat konusunu meclise dahi taşıyamazlar, konuşamazlar bile! Muhalefet meclis üyelerinin bu kaçak katı meclise taşımaları gerektiğini düşünüyorum. Bakın, bu işin ucunda görünen rantın boyutu en azından 8 milyon lira. Lafa geldi mi tüyü bitmemiş yetimin hakkından söz ederler. Gidin belediyeye bu işlere bakanların bindikleri, altlarındaki arabalara bir bakın. Nereden geliyor bu değirmenin suyu? Utanmıyorlarda! İnsanda biraz sıkılma arlanma olur! Zannediyorlar ki devlet, millet ne halt işlediklerini bilmiyor, görmüyor! Hele bir kadın yetkiliden söz ediyorlar... Sormayın... Bütün işler onun üstünden yürüdüğü konuşuluyor Didim'de." 

Bizi izlemeye devam ediniz... Şok detaylar bir sonraki haberimizle geliyor...