GÜZELBAHÇE: BAŞKAN İNCE KARTİNG PİSTİNE MÜHÜR MÜ VURDU? HAÇLI SEFERİ Mİ BAŞLATTI?

GÜZELBAHÇE: BAŞKAN İNCE KARTİNG PİSTİNE MÜHÜR MÜ VURDU? HAÇLI SEFERİ Mİ BAŞLATTI?
10 Ekim 2018 - 03:02 - Güncelleme: 10 Ekim 2018 - 14:44 ERTAN YILDIZÖncelikle; Türkiye Cumhuriyet'inin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Yüce Türk Bayrağımız'dan, Ülkem, İzmir ve Güzelbahçe yaşayanları ADINA ÖZÜR DİLEYEREK yazıma başlamak istiyorum...

Güzelbahçe'deki sözde çevre sorununa yazarak en son dahil olanlardanım... 4 Eylül günü "VAY CANINA! AZİZ BEY DUYMASIN MUSTAFA İNCE ÇEVRECİ OLMUŞ..." Mustafa İnce'nin çevreci hallerini yazmak için manşeti hazırlamış, anonsunu vermişim... O günlerde İzmir'in güzide medyasında çıkan haberlere göz attığımda; "Bu işin içinde bir iş vardır" düşüncesine kapılmıştım!... Karting Pisti hakkında Başkan İnce, bir anda çevreci kesilmiş, dün ofislerini başlarına yıktığı GÜLDER'li çevrecilerle de kol kola girdiğini görünce, merak duygularım kabarmıştı! Gündemin yoğunluğundan olacak, nasıl olduysa sevgili Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce Bey'in bu tam gaz çevrecilik aşkını o günlerde yazamamışım!

Eksik olmasınlar geçtiğimiz hafta bir GÜLDER'li çevrecinin yönlendirmesiyle Karting Pisti'nin kurucusunun isminin Mehmet Yaman olduğunu öğrenip, bir şekilde kendilerine ulaştım!Mehmet Yaman, eksik olmasın sırtında bir çanta belgeyle geldi... Efendiliği, saygılı duruşu ile ilk planda kanım ısınırken; yaşadıklarını, başına gelenleri anlatıkça, "YALNIZ DEĞİLSİN MEHMET" dedim!

Neden yalnız değilsin! söylemime birileri takıntı yapabilir! Malumunuz; İzmir medyası tartışmasız onun, bunun, şunun kayığına binmez, hatta otomatik reklama bağladıklarını bile objektif habercilik adına, GÜNÜNÜ GÖSTERİR!

Mehmet Yaman, hiç bir teretdüt göstermeden hemen hemen tüm belgelerin tamamını zamanı geldiğinde yayımlamak koşuluyla verdi!... 

Günü geldiğinde Mustafa Günay Bey'in o nazik talebini de yazacağımızdan hiç bir kimsenin kuşkusu olmasın!

Mehmet Yaman, taaa işin başında Mustafa İnce Bey'in (Başkan) kapısını çalıyor... Bu arada, atlamayalım Mehmet Yaman Makina Mühendisi, İzmir'i canı kadar seven bir İzmirli ve villalarında yayılan, keçi çanından, bostanına domuz girmesin diye tarlasında radyodan TRT Türkü dinleyerek sabahlayan o elleri öpülesi üretici köylümü Jandarmaya şikayet eden okumuş cahil küçük burjuva özentilerinden de 10 bin kat daha çevreci bir arkadaş!

Mehmet Yaman, bu pist işine 15 ay öncesinden başlıyor... İlk gidip çaldığı kapı da Güzelbahçe Belediyesi... Burası imarlı bir yer değil... Ayrıca, Mehmet Yaman,  tüzel bir kişiliği olan spor kulübünü temsil ediyor... Karting pistini para basmak için açmayı planlamıyor!.. Tam tersi dünyada var olan bir sporu İzmir'e getirmek, daha doğrusu İzmir'de düzenleyeceği Uluslararası Yarışlarla, Ülkemizi, İzmir'i, Güzelbahçe'yi tanıtmayı ve İZMİR'İ "NUMBER ONE" yapmayı düşlüyor! (Bunun alt yapısı için uğraş veriyor.)

Bu çerçevede; Güzelbahçe Belediyesi de "Biz bu işlere karışamıyoruz" belgesi verdikten sonra; Mehmet Yaman Spor Bakanlığı başta olmak üzere; İzmir'de başlıyor kurumlardan bir bir izin almaya... İş taaa ki yaylımdaki keçinin çan sesinden, bostanın başında domuz beklerken Türkü dinleyen üreticiden rahatsız olanların göz zevklerine dokununcaya kadar... Ondan sonra bir bakıyorsunuz ortalık ÇEVRECİ kaynıyor!

Seçim arefesinde Kambersiz düğün olur mu?

Bir de ne görelim? Dün başlarına ofislerini yıktıkları çevreciler, Mustafa İnce Bey'le kol kola girmişler, pistin bulunduğu arazideki zeytin ağaçlarında SİNCAP arıyorlar! Yahu, Sincapların zeytin ağacının tepesinde yaşadıkları nerede görülmüş? Haydi National Geographic'i geçtim, hiç TRT Belgesel de mi izlemiyorsunuz be mübarek adamlar? 

Bilmiyorsanız öğreniniz; Sincapların yaşadığı alanlarda Aslanlar, Kaplanlar, Sırtlanlar da yaşıyor! Aman dikkatli olunuz, zeytin ağacının tepesinde Sincap ararken, Sırtlanlara yem olmayınız!

Ortalık çevrecilerle şenlenince; Kambersiz düğün olmaz hesabı, nasıl olsa önümüzde de yerel seçimler var, reklamın iyisi kötüsü olmaz kıvamında Mustafa İnce Bey'de böylelikle 2. Çevreci Dönemine start vermiş oluyor!

Mehmet Yaman, hafta sonunu Körfez'de yarışlara katılarak geçirdi... Pistinin mühürlendiği güne ait Mustafa İnce Bey'in civar villalarda oturanların can ve mal güvenliğine ilişkin çevreci dostlarıyla birlikte almış olduğu bir dizi önlemlere ilişkin fotoğrafları, sanırım 24 saat öncesinde ulaştırdı...

Fotoğraflarda ilk gözüme ilişen, her zaman Sevgi, Saygı, Rahmetle andığımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün posteri ve Şanlı Bayrağımız oldu... Devamında; Güzelbahçe Belediyesinin neredeyse araç parkının tamamı piste giden kamu yolunu kapattığını gördüm...

Bir de baktım ki onlarca Belediye aracının arasında Kazım Çam Bey'in parti arabası! (Kazım Çam, Güzelbahçe ve İBB Meclis Üyesi, ESHOT Encümeni, CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı. Kazım Çam Bey, Büyükşehir sıfatlarınızı umarım eksik yazmamışımdır. Eksik yazdıysak, bir daha ki sefere eksiksiz yazarız.)
Yol, Türk Bayrağı, Güzelbahçe Belediyesi amblemli bayraklarla süslenirken; CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Kazım Çam Bey'de sanırım minibüsün içine parti üyelerini doldurup, destek için Mustafa İnce Bey'in mühürleme şölenine katılmış!

Fotoğraflarda ki araçların teyakkuz hallerine bakınca, yahu burası neresi CÖNK Bayırı olmasın sakın ha demekten inanın kendimi alamadım! 

Mehmet Yaman'ı tartmadım ama, 71 kilo ya geli ya gelmez! Bakar mısınız Mustafa İnce Bey'in TAARUZUNA? 
Belediyenin tüm araçları kamu yolunu kapatıyor, pistin yakınlarına dev Türk Bayrağı ve Atatürk posteri asılıyor... Manzaraya baktığınızda Mustafa İnce Bey mühürleme işlemi yapmayacak HAÇLI SEFERİNE çıkılmış hallerinde saldırıya geçiyor! 

Peki, sevgili okurlar... Siz hiç bu güne kadar böylesine hınç, kin, öfke, nefret akıllara düşüren bir işyeri mühürleme olayına tanık oldunuz mu? (Bakınız, Güzelbahçe Belediyesinin burayı mühürlemeye de yasal çerçevede yetkisi yok! Zaten bu gerçeklik yakında ortaya da çıkacak!) Arkadaş, Mehmet Yaman kim? Denize dökeceğiniz Yunan askeri mi? Yahu adamın kilosu belli 71 kilo! Eh be Mustafa İnce Bey, bir telefonunuza bakardı, iyi ki 57. Topçu Tugay'ından "OBÜS" desteği istememişsiniz! Mühürleme vakasında bir TANKLAR, bir TOPLAR eksik! 

İnanın çok üzüldüm... Bu adamlar lafa geldi mi barıştan, kardeşlikten, dostluktan, insanlıktan mangalda kül bırakmazlar! Sevsinler sizin gibi sosyal demokratları!

İşin garibi; yazın bir kenara ne İzmir'den ne de Ankara CHP yönetiminden "şekerim sen ne yapıyorsun orada" diye soran çıkmayacaktır! Çıkarsa zaten, CHP Fabrika Ayarlarına dönüyor demektir! 

Düşünün İlçe Başkanı olan zat, toplamış üyeleri dikmiş 71 kiloluk adamın karşısına! Bakar msınız adamdaki zarafete?

Sevsinler sizin gibi kardeşlikten, dostluktan, barıştan, insanlıktan dem vuran Yeni CHP'lileri!

Neyse Kazım Çam Bey, hakkınızda bir iddia geldi, araştıyoruz... Umarım gerçek değildir... Ayrıca; Mustafa İnce Bey, çok kısa zamanda sizi de çok güzel bir sürpriz bekliyor! Rüya falan değil canım, yargının vermiş olduğu bir karar! Size de tebliğ edildiği bildirildi! Rica etsem, onu açıklayabilir misiniz? Sizin için övünç kaynağı olacağına hiç bir kuşkumuz yok!

Mustafa İnce Bey, bu anlamlı gününüzde yeni kankiniz Yüksek İlkokul Mezunu Şişman adamı yanınızda göremedik! Ne iş yoksa izin mi verdiniz? Tekrarlıyorum... Böylesi bir cehalette Şanlı Bayrağımız ve Atatürk'ümüzün Posterinin kullanılmasından dolayı inanın çok üzüntülüyüm... (Bakalım Yeni CHP'de bu rezaleti yaratanlara hesap soran olacak mı?)Mustafa İnce Bey, altı üstü bir mühürleme işinde Bayrağımızı ve Atatürk Posteri kullanarak, kimlere mesaj vermeye çalıştınız? Mehmet Yaman'ı, size destek olan çevrecilere ve oy kaygısı ile çekindiğiniz okumuş cahillere HEDEF GÖSTERMEK İÇİN Mİ Bayrağımızı ve Atatürk Posteri astınız? Siz bunları astığınızda VATAN EVLADI MI OLDUNUZ? Mehmet Yaman, bu ülkenin YURTTAŞI DEĞİL Mİ? Hangi sosyal demokrat tavrınızla kamunun yolunu kamunun araçlarıyla kapattınız? Bu yol kapatma eyleminizde; hediye edilen 680 BİN LİRALIK AUDİ A6 makam arabanızı da kullandınız mı?