GÜNDEM OTUZBEŞ'TEN EMAN A.Ş.'YE AÇIK MEKTUP!

GÜNDEM OTUZBEŞ'TEN EMAN A.Ş.'YE AÇIK MEKTUP!
04 Temmuz 2020 - 22:26


 ÖZEL

Gazetemizde yer alan bir habere karşılık Eman AŞ yetkililerince haberimizin yayınlanmasından günler sonra aynı gün hem Gazete Aydın hem Aydın Şafak'ta yer alan haberle cevap verilmiştir.

Biz şirket yetkililerinin görüşme taleplerine açığız bir hatamız varsa düzeltiriz, ancak Eman AŞ’nin açıklamaları tamamen gerçek dışıdır.
Aydın Kamuoyunu yanıltıcı niteliktedir.
Bizim haberimizde Eman'ın aldığı 3,5 milyon aylık gelirin büyükşehir belediyesinden alındığı şeklinde bir ifade bulunmamaktadır.
Eman ise yaptığı açıklamada Aydın büyükşehir belediyesinden aylık 290 bin tl aldığı şeklinde bir açıklamada bulunmaktadır.
Gelelim gerçeklere... Ey Eman'ın sahibi Levent Onuk sen kendini akıllı Aydın Kamuoyunu bir şey bilmez mi zannediyorsun... Sen kimi kandırıyorsun...!
Sen Aydın Büyükşehir Belediyesinin tapulu mallarına 30 sene kullanmak üzere oturup oradaki gazı enerjiye dönüştürüp gelir elde etmiyor musun?
Sen bu geliri aydın kamuoyundan gizleyebileceğini mi sanıyorsun?
Bu kentin çöplerini sadece gelirin sadece yüzde 7'sini bu kente geri ödeyerek almadın mı?
Mersin'de gelirin yüzde 42'sini Belediyeye ödeyen Levent Onuk, sen hakediş sayfasının sadece 1 sayfasını açıklayıp haber yaptırarak Aydınlıları salak yerine mi koymak istiyorsun!
Bizim tanıdığımız Özlem Çerçioğlu sana bunu yutturur!
Şimdi aylık enerji gelirini açıkla da görelim 3,5 milyon doğru mu yanlış mı?
Eman basının karşısına çıkacakmış!

O zaman şu soruların cevabını hazırlasın da çıksın.

  1. Onaylı iş programınızı açıklayın. Bunlar ne zaman kimin onayı ile ve hangi gerekçelerle revize edildi?
  2. Revizyonda kamu yararı nasıl korundu? Kim karar verdi? Milyonlarca liralık yatırımları yapmamanızı kim neden onayladı? Revizyon nedeniyle yapılmayan yatırımların çevreye olan Aydına olan maliyetleri nelerdir?
  3. Şirketin gelir ve giderlerini açıklayın da görelim Aydının malları deniz yemeyen ne? Bu kentten ne aldınız bu kente ne verdiniz herkes görsün.
  4. Aydın ilinde hangi vahşi depolama alanlarını iyileştirdiniz?
  5. Enerji gelirlerini açıklayın da aylık hasılatınızı görelim?
 Sana 24 saat süre Levent Onuk.
Açıklamazsan biz açıklarız.
Bir sen akıllı biz salak değiliz.İşte Eman'ın gercekleri gizlediginin belgesi! 2018 yilinda Eman aleyhine açılan alacak davasinda Aydin BŞB tarafından mahkemeye yollanan belge. Dolar 4 lira 70 kuruş iken; yaklasik bir buçuk milyon liralık aylik toplam gelir. Bugun dolar 6 lira 85 kurus. Dolar uzerinden Eman kassına aylik kac lira giriyor acaba?
Eman şirket bölünmesinde Levent Onuk'un şirketin tum mal varlıgını, çoğunluk hisselerini eşinin uzerine aktarip mal kaçirma operasyonu olmasin!
İşte o Eman bu Eman Haşmet Aysan!