BAŞKAN YETİŞKİN'E KIRK YILLIK CHP'LİLERİN YAPAMAYACAĞINI SEÇİMLERDEN 40 GÜN ÖNCE CHP'Lİ OLAN AK PARTİLİ KOCAER YAPMIŞ!

BAŞKAN YETİŞKİN'E KIRK YILLIK CHP'LİLERİN YAPAMAYACAĞINI SEÇİMLERDEN 40 GÜN ÖNCE CHP'Lİ OLAN AK PARTİLİ KOCAER YAPMIŞ!
17 Ocak 2020 - 02:15 - Güncelleme: 17 Ocak 2020 - 03:53
Öncelikle; bu tanıtım haberimiz sağda solda boş boğazlık edip, "Biz atadan dededen CHP'liyiz", "Kırk yıllık CHP'liyim" vb. gibisinden konuşanların kulağına küpe olsun diye kaleme alınmıştır!

Hüseyin Kocaer... Seferihisar Belediyesi CHP'li Meclis Üyesi... 15 Sandalyeli Meclis'e CHP Listesinden 9. sıradan seçilmiş...

Peki, kimdir Hüseyin Kocaer?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi; hazır mısınız tanıtıma?

Kocaer, aday adaylığı döneminde Ak Parti Seferihisar İlçe Başkanlığına kesin bir gözle bakıyordu... İddialara göre; 15 Temmuz'da Genel Kurmay'da vatanı görevin yapmakta olan asker kardeşinin "kırmızı" çizgi yemesi yüzünden Ak Parti Seferihisar İlçe Başkanlığı rüyası suya düşüyor!

O kızgınlıkla soluğu dönemin CHP Seferihisar İlçe Başkanı İsmail Yetişkin'in yanında alıyor...
Peki, Başkan Yetişkin'de İspanyol Boğası gibi burnundan soluyarak kapıya dayanan Kocaer'i partisine kaydetmeyipte ne yapacaktı? Başkan Yetişikin, insan evladıdır... Tabii ki partisine anında kaydedip aday olunca da Meclis listesine adını 9. sıradan yazdırıverdi...
Bilindiği üzere; Yetişkin'de Yelda Celiloğlu'nun Seferihisar Belediye Başkanlığı adaylığından çekilmesinin ardından "son dakika" gelişmesiyle CHP'den Seferihisar Belediye Başkanlığına aday yapılmıştı...

Haftasına da Meclis Üye listeleri netleşmiş, YSK'ya gönderilmişti... YSK'nın belirlediği günde başkan adayları ve meclis üyeleri de kolları sıvamış, seçim çalışmalarına başlamışlardı...

Malumunuz; seçim çalışmalarında iletişim kadar da ulaşımda çok önemlidir... Doğal olarak tüm adaylar da dışarıdan ulaşım için lojistik destek almışlardır...

CHP'den  Seferihisar Başkan adayı İsmail Yetişkin'de lojistik ulaşım desteğini Fulya Turizimden alıyor... Fulya Turizm kimin? Çiçeği burnunda yeni CHP'li ve Meclis Üye listesinde kendine 9. sıradan yer bulan Hüseyin Kocaer'in!

Seçim dönemi ve sonrasında Başkan Yetişkin'in aldığı ulaşım lojistik desteğinin 250 bin lira dolaylarında olduğu Seferihisar'da konuşuldu ve bu yönde de Başkan Yetişkin'den herhangi bir açıklama yapılmadı!

Şimdi gelelim Seferihisar'da konuşulan taze ulaşım desteğine...
40 Günlük CHP'liyken Meclis Üye listesinde 9. sıradan yer bulan Kocaer, 40 yıllık CHP'lilerin bir kalemde yapamayacaklarını Başkan Yetişkin için yapmış!
Tutmuş, 250 bin lira olduğu belirtilen seçimlerdeki ulaşım lojistik deteğininin üstünü çizmiş!
Yanlış anlaşılmasın, amanın gözünüzün yağını seveyim sevgili Seferihisarlı okurlarımız... Lütfen yanlış anlaşılmasın; Meclis Üyesi Kocaer, Başkan Yetişkin'e firması Fulya Turizm üzerinden verdiği lojistik desteği Seferihisar Belediyesine fatura falan kesmiş değil! Tam tersi, bir kalemde üstünü çizivermiş! 

Zaten böyle bir şeye Başkan Yetişkin izin vermez, seçimlerde aldığı desteğin faturasını Seferihisar Belediyesi kasasından da ödetmez!

Neme lazım, bakarsınız bir densiz müfettiş çıkar kalkar ulaşım faturası falan bulamaz da.... Başkan Yetişkin'de gelir gelmez araç hizmet alımlarını iptal etmedi mi?
Etti!
İşte bu detay yüzünden bizde diyoruz ki; öyle araç hizmet alımı falan faturasının izine bile rastlayamaz müfettişler!

Bizlerde böylesine bir güzel vefa örneğinin heba olmaması adına kalkıp bunları gecenin leylisinde kaleme almaya çalıştık!
Keyfimizden değil, okunurken keyif alsın okurlamız diye yazdık! 

Düşünsenize vefanın ve karşılıklı dayanışmanın güzelliğini ve bedelini: 250 Bin lira.
 

Tekrar yineliyoruz ve ekliyoruz; bu güzelliği 40 yıllık Seferihisar'daki bir CHP'li yapar mıydı?

Helal olsun Hüseyin Kocaer'e...
Kırk yıllık CHP'lilerin yapamayacağını yaptı ya...
Oh olsun sizlere...
Tekrar ediyoruz; amanın yanlış anlaşılmasın...
Bu yazı; böylesine güzel bir konunun kadük, sönük kalmaması ve Seferihisar halkının da alkışlaması için kaleme alındığını altını çizerek belirtiriz...