AYDIN CHP ÖRGÜTLERİ AYAKTA!

"Özlem Çerçioğlu için Haşmet Aysan’ı savunmak bizi zor durumda bıraktı"

AYDIN CHP ÖRGÜTLERİ AYAKTA!
08 Temmuz 2020 - 18:45 - Güncelleme: 08 Temmuz 2020 - 19:05

Geçmişte Aydın BŞB Başkanı Özlem Çerçioğlu aleyhine yüzlerce suç duyurusunda bulunup aleyhine yazılar yazan, şimdi ise Özlem Çerçioğlu-EMAN Firması’nın baştrolü haline gelen Haldun Haşmet Ayan ve Özlem Çerçioğlu’na CHP örgütleri içinde tepkiler büyüyor.

Gündem 35’i arayan Aydın’dan çok sayıda CHP üyesi ve yöneticisi, "Haşmet Aysan geçmişte Özlem Hanım için FETÖ cü, Çete Lideri, Organize suç Örgütü Başı diye yazmıştı. Sitenizde yer alan ve 4 yıl önce Aydın 24 Haber isimli sitede, ‘Ulan ...u’ başlıklı yazıyı da Haldun Haşmet Aysan’ın yazdırdığı ortaya çıkmıştı. Haşmet Aysan kendi itiraf etmiş, o halde biz CHP örgütleri olarak bu kepazeliği mi savunuyoruz? Özlem hanım neden bizlere zorla paylaşımlar yaptırıp kendisine ahlaksızca dil uzattıran Haşmet Aysan için bizi seferber etti" dediler.

Gündem 35 olarak CHP tabanında tepkilerin çığ gibi büyüdüğünü öğrendik. Özlem Çerçioğlu tarafından bir türlü açıklanamayan Özlem Çerçioğlu-Haşmet Aysan ortaklığının nedeninin giderek artan şekilde sorgulandığı bilgisi de tarafımıza ulaştmıştır.