KARAARSLAN KUMPASINDAKİ POLİSLERE CEZA!

Haşmet Aysan’ın da ilişkili ve içinde bulunduğu kumpas davasındaki polislere ceza

KARAARSLAN KUMPASINDAKİ POLİSLERE CEZA!
08 Temmuz 2020 - 18:22 - Güncelleme: 08 Temmuz 2020 - 18:44Erkan Karaarslan’ın da içinde bulunduğu 20’den fazla kişinin tutuklandığı Mersin’de yapılan FETÖ kumpas operasyonunu ifa eden polislerin, kumpas nedeniyle görevi kullanmaktan çeşitli hapis cezalarına çarptırıldığı ortaya çıktı.

Polislerin OHAL’in kendilerini koruyan hükümlerine rağmen ceza almaları, Erkan Karaarslan ve beraat eden diğer isimlere kurulan kumpasın, yargı kararıyla tescili anlamına geliyor.

Davalar sonucu Erkan Karaarslan hariç tüm sanıklar beraat edip, tazminat alıp, görevlerine geri dönmüşlerdi.

Sadece Erkan Karaarslan’ın yargılandığı ve beraatine kesin gözüyle bakılan davada kumpas operasyonunu yapan polisler hakkında ifade veren Özlem Çerçioğlu’nun eski düşmanı yeni muhafızı Haldun Haşmet Aysan da, kumpasın önde gelen isimlerinden Mersin Emniyeti İstihbarat Şube Müdürü şu anda Aydın’da görevli U.F.S. ile sık sık bir araya geldiğini söylemişti.

Erkan Karaarslan attığı twitinde, ‘Bana kurulan kumpastan Aydın’da hangi siyasetçiler-devlet görevlileri kazançlı çıkmıştır’ dosyasını, Özlem Çerçioğlu’nun da kendisi ve danışmanına kurulan kumpasta yer alan Haşmet Aysan dahil diğer isimlerle neden-nasıl bir araya geldiğini Gündem 35 açıklıyor.

Danışmanınız ve size kumpas kuran örgütlü yapıya neden ortak olup hamiliğine soyunduğunuzu, kendinizi kurtarmak için İstanbul BŞB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu bile olaya dahil etmeye çalışmanızı Cumhuriyete ihanet derecesindeki bu tutumunuzu Aydınlılara, örgütünüze, Millet ittifakına nasıl açıklayacaksınız Özlem Çerçioğlu?

Bizi izlemeye devam ediniz...