'Açılmamak üzere IMF defterini kapattık'

Kurtulmuş, CHP ve İYİ Parti’den isimlerin IMF ile yaptığı gizli görüşmeye tepki göstererek “Kimse IMF heyeti ile gizli kapaklı görüşme yapmaya kalkmasın, Türkiye IMF defterini kapatmış, kenara atmıştır” dedi.

'Açılmamak üzere IMF defterini kapattık'
26 Eylül 2019 - 08:43

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından düzenlen “Anadolu Sohbetleri” programında medya temsilcileriyle bir araya geldi.

Gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulunan Kurtulmuş, özetle şunları: Türkiye, IMF programlarına muhtaç kalmayacaktır. Kimse heveslenmesin, kimse IMF heyetleriyle gizli kapaklı görüşmeler yapmaya kalkmasın. Kimse IMF heyetlerinin üzerinden bir takım tavsiyelerle Türkiye siyasetini yönlendirmeye çalışmasın. Türkiye bir daha açılmamak üzere IMF defterini kapatmıştır, kenara atmıştır. Birilerinin eski siyasi pozisyonlarındaki alışkanlıklarının depreştiğini görüyoruz. Bu millet Kemal Derviş'in Türkiye'ye nasıl getirildiğini, nasıl uluslararası ekonomi politiğin kuruluşları tarafından Türkiye siyasetine bir şekilde monte edilmeye çalışıldığını biliyor. Artık o devirler geride kaldı. Bazıları Aralık ayında hükûmeti kastederek ‘Bunlar gizli kapaklı IMF ile görüşüyorlar' demiş. Şimdi aynı insanlar gizli kapaklı IMF ile görüşüyor. Birilerinin ‘Türkiye aman şu IMF ile masaya otursa' şeklinde temenni içinde olduğu bir ortamda IMF severlerin heveslerini artırmıştır.