YPG'ye yardım gözler önüne serildi!

ABD, terör örgütünün tahkimatlarının yıkılma anının fotoğrafını paylaşırken, Şanlıurfa’nın karşısındaki Rasulayn’da ise teröristler kazdıkları tünellere beton blok taşırken görüntülendi.

YPG'ye yardım gözler önüne serildi!
26 Eylül 2019 - 08:43

Türkiye ile ABD arasında güvenli bölge çalışmalarının başlamasının ardından terör örgütü PYD/YPG'nin sınır hattından çekildiği ve örgütün tahkimatlarının da yıkıldığı haberleri servis edildi. ABD öncülüğündeki Birleşik Ortak Görev Gücü'nün Twitter hesabından bir aylık süreçte belli dönemlerde yapılan paylaşımlarda tahkimatların yıkılma anı paylaşıldı. Paylaşılan fotoğraflarda ABD eliyle yapılan tüneller, barınak ve siperler yine ABD gözetiminde imha edilirken, en dikkat çeken ayrıntı ise yer altı tünelleri oldu.

Yerin yaklaşık iki-üç metre altında bulunan tüneller, betonarme usulüyle içinden bir insanın rahatlıkla hareket edebileceği şekilde inşa edilmiş. Tüneller, şehir merkezinden de geçerek mevzileri birbirine bağlıyor. Terör örgütünün kendi kaynakları ile bu şekilde bir tünel inşa etmesi mümkün olmadığı ifade edilirken, ABD'nin terör örgütüne göndermiş olduğu binlerce tırlık malzemeler arasında inşaat malzemeleri ve iş makineleri olduğu da biliniyor.