5 günde 3 ölüm

5 günde 3 ölüm

5 günde 3 ölüm
03 Temmuz 2019 - 12:00

Namık Kemal Lisesi'nden yetişen üç değerli isim; Yücel Seçkiner, Prof. Dr. Arman Çağdaş ve Akın Barhan 5 gün içinde peş peşe vefat etti. Sadece İzmir'in değil, Türkiye'nin efsane okullarından biri olan ve 1853 yılından bu yana bakanlar, milletvekilleri, belediye başkanları, doktorlar, milli sporcular, sanatçılar, iş insanları yetiştiren Namık Kemal Lisesi üç değerli mezununun ebediyete göçmesinin yasını tutuyor.

YÜCEL SEÇKİNER

Yücel Seçkiner 1954 yılında Namık Kemal Lisesi'ni bitirdi. TBMM bünyesinde bir dönem Devlet Bakanlığı ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığı görevi yapan Yücel Seçkiner, Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü, Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü, Başbakanlık Danışmanlığı, Spor Toto Teşkilat Müdürlüğü, Güreş Federasyonu Başkanlığı yaptı. Türk Silahlı Kuvvetleri Üstün Hizmet Şerit Rozeti'ne sahipti.

ARMAN ÇAĞDAŞ

Plastik cerrahide dünyanın en önemli isimleri arasındaki Arman Çağdaş, Namık Kemal Lisesi'nden 1956'da mezun oldu. Atletizmdeki başarıları ve sırıkla atlamadaki rekorlarıyla adı 'Uçan Profesör'e çıktı. Ege Üniversitesi'nde Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Ana Bilim Dalı'nı kurarak pek çok uzman yetiştirdi. Ayrıca lazer ile yağların alınması konusunda Almanya'da araştırmalar yaptı ve dünyada ilk kez "Lazer Lipoliz" tekniğini ortaya koydu.

AKIN BARHAN

Milli sporcu, teknik direktör ve işadamı Akın Barhan,1953 mezunuydu.
Yıllarca Altay ve Karşıyaka'nın kalelerini korudu, Altay'da iki yıl teknik direktörlük yaptı. Barhan, 3 dönem İl Genel Meclisi Başkanlığı da yapmıştı.

GÜRKAN ERTAÇ-Yeni Asır