3 ilçede halk tekrar sandık başına gitti

3 ilçede halk tekrar sandık başına gitti
03 Haziran 2019 - 08:23

YSK tarafından 31 Mart'taki seçimlerin iptaline karar verilen Denizli'nin Honaz, Artvin'in Yusufeli ve Kırıkkale'nin Keskin ilçeleriyle Adıyaman'ın Besni ilçesine bağlı Kesmetepe beldesinde vatandaşlar tekrar sandık başına gitti. Artvin'in Yusufeli ilçesinde yenilenen seçimi resmi olmayan sonuçlara göre Cumhur İttifakı'nın adayı AK Partili Eyüp Aytekin kazandı. Aytekin'in 2 bin 428 oy aldığı açıklandı.

KESKİN'DE KAZANAN DEĞİŞTİ

 KIRIKKALE Keskin'de de geçen seçimde 7 oy farkla geride olan AK Parti adayı Dede Yıldırım 2 bin 426 oy alarak, 2 bin 165 oy alan Millet İttifakı adayı Necati Alsancak'ın önünde seçimi bitirdi.

 1 oy farkla bittiği için yenilenen Honaz'da ikinci seçim de büyük heyecana sahne oldu. Resmi olmayan sonuçlara göre CHP adayı Yüksel Kepenek, yüzde 54.9 oy oranıyla seçimi kazandı.

 ÖTE yandan, Adıyaman'ın Besni ilçesine bağlı olan Kesmetepe beldesinde resmi olmayan sonuçlara göre belediye başkanlığı seçimini DSP adayı Ali Yılmaz kazandı. Aydın, Kocaeli, Kütahya, Sakarya ve Sivas'ta da bazı muhtarlık ve aza seçimleri yenilendi.

SABAHATTİN ALP-Yeni Asır