'Zafer' fırsatçısı!

'Zafer' fırsatçısı!
30 Ağustos 2019 - 10:41

31 Mart seçimlerinde Foça Belediye Başkanı seçilen eski itfaiye eri CHP'li Fatih Gürgüz, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlaması için ilçedeki billboardları Atatürk ve silah arkadaşları yerine kendi fotoğrafı ile donattı. Gelen tepkiler üzerine afişleri kaldıran belediye personeli yerine Atatürk’lü yeni afişler asarken, Gürbüz ise skandalı ‘yanlışlık’ diye savunup özür diledi

Büyük Taarruz'un 97. yıldönümü olan 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda, CHP'li Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz ilçe genelindeki billboardlara astırdığı kutlama mesajı ile büyük bir skandala imza attı. Atatürk ve silah arkadaşları sayesinde vatan toprağının düşman işgalinden kurtulduğu ve ulusumuzun bağımsızlığının müjdelendiği bu önemli gün için kutlama afişleri hazırlatan CHP'li Gürbüz, Foça'daki reklam tabelalarına '30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun' diye yazdırıp, yanına da kendisine ait dev bir fotoğrafı koydurdu. İlçenin dört bir yanı bu afiş ile donatılırken, billboardlardaki görselde Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarının tek bir fotoğrafının bile yer almadığını gören Foçalılar duruma tepki gösterdi.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞDI

Afişin sosyal medyaya düşmesi üzerine ilçe sakinlerinden Başkan Gürbüz'e tepki yağdı. Kutlama afişine ait resim kısa sürede yüzlerce kişi tarafından paylaşıldı. Paylaşımların altında da tepkilerini dile getiren Foçalılar, "Birinin Foça Belediye Başkanına 30 Ağustos zaferini Gazi Mustafa Kemal Paşa'nın, CHP'yi de Atatürk'ün kurduğunu hatırlatması gerekiyor. Yeteri kadar teori eğitim vermeden başkan yaparsanız, sonuçları böyle olur. Geçen dönem de Karşıyaka'da benzer olayları üzülerek izlemiştik" şeklinde yorumlar yaptı. Tepkiler üzerine CHP'li Fatih Gürbüz'ün talimatı ile billboardlardaki kutlama afişleri sökülüp, yerlerine yenileri asıldı. 'Yanlışlık oldu' diyerek konuyu geçiştiren Gürbüz, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Detaylandırmak üzere tasarımı devam eden görsele yanlışlıkla basım izni verilmiş ve basıldıktan sonra reklam ajansı tarafından billboardlara asılmış. Yanlışlığı fark edip, bütün billboardları söktük. Tabi ki bu işin asla bahanesi olmaz. Bugün yerlerine 30 Ağustos Zafer Bayramımıza ve Zaferin mimarı Mustafa Kemal Atatürk'e yakışır yeni görsellerimiz asılacak. Duyarlılığınız ve uyarınız için teşekkür ederim" diye yazdı."EGOLARI OBEZ OLMUŞ!"

Sosyal medyada paylaşılan billboardlardaki kutlama afişine yapılan bazı yorumlar ise şöyle:

- FEDAI ERDOĞ: Foça Belediye Başkanının 30 Ağustos mesajında Atatürk'ün resmi yerine kendi resmini koymasını kınıyorum. CHP zihniyetinin kimi aday yaparsam yapayım seçersiniz mantığı bizi buralara getirdi.

- BERRIN ERGÜÇ: İtfaiye eri kırmızı rengi görünce yanlış algılamış olmalı. O kırmızı Türk bayrağını simgeliyor. 30 Ağustos yurdun işgalden kurtuluşunu anlatan temsili tarih. Yurdu işgalden kurtaran da itfaiye eri değil, Mustafa Kemal Atatürk.
Hepiniz mi zır cahilsiniz.

- ERSOY TOPTAŞ: Foça tarihinde böyle saçmalık görülmedi, eğitimin ve liyakatın önemi burada çıkıyor. Ben bunun lise mezunu falan olduğuna da inanmıyorum. Lisede eskiden tarih dersi vardı. Kumaş bu, anca bu kadar işte dur bakalım daha neler göreceğiz.

- HALIL SOYALTIN: Belki de bu bayramı niçin yaptığımızı bilmiyor. Kendi tarihlerinden bi haber birçok kişi partinin yönetim kadrolarında görevli.

- TÜLAY ALPSEYMEN: Hiçbir şey üretmeden, yararlı bir iş yapmadan kendi reklamını yapmaya hevesli o kadar çok insan var ki.. Bu da o zavallılardan biri.

MUSTAFA CAN: Bu tip kişiler egoları obez olmuş, karakteri zafiyet geçiriyor.

METİN BURMALI- Yeni Asır