YSK, Ceyhan belediye başkanının Adli Sicilini kontrol ettiği gibi; CHP'li Konak ve Torbalı belediye başkanlarının da Adli Sicillerini yeniden gözden geçirecek mi?

YSK, Ceyhan belediye başkanının Adli Sicilini kontrol ettiği gibi; CHP'li Konak ve Torbalı belediye başkanlarının da Adli Sicillerini yeniden gözden geçirecek mi?
27 Mart 2020 - 15:57 - Güncelleme: 27 Mart 2020 - 16:29UYGUR'UN ADAYLIĞININ DÜŞÜRÜLMESİ İÇİN TORBALI İLÇE SEÇİM KURULUNA VERİLEN O İTİRAZ DİLEKÇESİ: 
  


İŞTE CHP TORBALI ADAYI İSMAİL UYGUR'UN ADAYLIĞININ DÜŞÜRÜLMESİ İÇİN YAPILAN O İTİRAZ!
2 Mart 2019 tarihli haberimizde; CHP'nin Torbalı Belediye Başkan adayı İsmail Uygur'un adaylığının düşürülmesi hakkında verilen dilekçeyi haberletirmiş, itirazı yapan kişinin konuyu YSK'ya taşıyacağını şöyle belirtmiştik: "İtirazı yapan kişinin pazartesi günü de Uygur'un adaylığının düşürülmesi için bu defa Ankara'ya gidip YSK'ya yeni bir dilekçe verip, itirazına devam edeceği öğrenildi. "

Bilindiği üzere; YSK dün CHP'li Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar'ın Belediye Başkanlığını "Adli Sicil" durumundan düşürmüştü...

Bu şok gelişme; adaylıkları açıklandıktan sonra Konak ve Torbalı belediye başkanlarının hakkında yapılan itirazları da yeniden gündeme getirdi!

O gün Konak adayı Abdül Batur ve Torbalı adayı İsmail Uygur hakkında adaylıklarının düşürülmesi gerektiğini savunan vatandaş, bugün bu defa YSK'ya seslendi: "Mart 2019'da Adli Sicil durumlarından dolayı o gün adaylıklarının düşürülmesi için İlçe Seçim Kurullarına yapmış olduğum şikayet dileçelerime, YSK yeniden bakıp, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur ve Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur'un Adli Sicilleri durumunu yeniden gözden geçirip karar verecek midir?" dedi.
Vatandaş, ayrıca İlçe Seçim Kurullarına yapmış olduğu itiraz dilekçelerini ve verilen yanıtları yeni bir dilekçe ekinde e posta yoluyla YSK'ya göndereceğini ifade etti.

25 Şubat 2019 tarihli;
FLAŞ! İŞTE CHP KONAK ADAYI ABDÜL BATUR'UN ADAYLIĞINA YAPILAN İTİRAZ VE ADAYLIKTAN DÜŞÜRÜLMESİ İÇİN VERİLEN DİLEKÇE VE ALINDI BELGESİ! başlıklı haberimizde; CHP'nin Konak adayı Abdül Batur'un adaylığını düşürülmesi konusunda verilen dilekçeyi gerekçeleri yayımlamışız.

İşte Narlıdere Belediye Başkanı ve Konak Belediye Başkan adayı Abdül Batur hakkında İzmir Konak İlçe Seçim Kuruluna verilen o dilekçe:İŞTE O DİLEKÇENİN ALINDI BELGESİ:

CHP Konak Belediye Başkan adayı Batur hakkında Konak İlçe Seçim Kururlulan verilen dilekçede; "Cumhuriyet Halk Partisi Konak Belediye Başkan Adayı Sn.Abdül BATUR’un Konak Belediye Başkan Adaylığının DÜŞÜRÜLMESİNE karar verilmesini" istenilerek, ekinde Batur hakkında mahkemenin vermiş olduğu karar ile siyasi partiler kanuna göre seçme seçilme hakkına sahip olanlar ile ilgili kanunun hükmedici ve uygulayıcı maddelerine de yer verilmişti.