Yok artık! Bornova Belediyesi depremzedelere dağıtılan yemek ve çorbaları CHP'li bir Bornova Belediyesi Meclis Üyesinin şirketinden mi aldı?

Yok artık! Bornova Belediyesi depremzedelere dağıtılan yemek ve çorbaları CHP'li bir Bornova Belediyesi Meclis Üyesinin şirketinden mi aldı?
11 Ocak 2021 - 21:45 - Güncelleme: 11 Ocak 2021 - 22:47Bornova Belediyesi depremzedelere dağıttığı yemek ve çorbaları, CHP'li bir Bornova Belediyesi Meclis Üyesinin şirketinden mi aldı?

Bornova Belediyesi çalışanlarından mesajlar gelmeye devam ediyor! En son gelen mesajlarda; "Yurdun 4 bir yanından gönderilen deprem yardım malzemelerinin depremzedelerin dışında yandaşa mı dağıtılıyor?" başlıklı haberimizin ardından; Boronova Belediyesi depolarda tutulan malzemelerin depremzedelere dağıtılmaya başlanıldığı, Başkan Mustafa İduğ'un da sosyal medya hesaplarında paylaştığı belirtiliyor...

Bornova Belediyesi kaynakları, Müfettişlerin Bornova Belediyesine gelmelerinin eli kulağında olduğuna işaret ederek şunların altını çizdiler: "Geçtiğimiz hafta CHP İlçe Başkanı Ertürk Çapın ile Belediye Başkanı Mustafa İduğ'u Kılıçdaroğlu Ankara'ya çağırdı. Özellikle Meclis Üyelerinden yapılan alışverişler konusunda sıkıntı yaşacaklarını sayın Genel Başkanın yüzlerine söylediğini Belediyede duymayan bilmeyen kalmadı. CHP'li bir Meclis Üyesinden araçlara yedek parça alınmasının yanında bunlara birde depremzedelere dağıtılmak üzere yemek ve çorba doğrudan temin ihaleleri eklendiği konuşuluyor. Başkan İduğ'un kapalı kapılar ardında Büyükşehir'e aday olacağının konuşulmasını da aklı başında Bornova'da hiç bir CHP'li ciddiye bile almıyor. Gülüp geçiyorlar. Siyaset ciddi bir iştir ama, bu dönem liyakatsız Başkanlar İzmir'i adeta lunaparka çevirdiler. Ne kanun tanıyorlar ne yönetmelik." 

Öte yandan gelen mesajlarda depoların dolu olduğu, depremzedelere dağıtılması içinde formüller arandığı belirtiliyor. 

İşte gelen en son mesajlardan biri daha: Deprem malzemeleri haberimizin ardından gelen mesajlardan ikisi: