'Vicdansız kızımın gözünü para bürümüş'

'Vicdansız kızımın gözünü para bürümüş'
14 Haziran 2019 - 11:38

İzmir’de 20 milyonluk mal varlığını aynı zamanda sevgilisi olan bakıcısının üzerine geçiren Sinan Güleç, kendisine dava açan kızı Nur Güleç’le ilgili sert konuştu: Kızım hastalığımda bile yanımda olmadı, vefasız çıktı

Türkiye'nin tanınmış yatak ve baza üretim firmalarından birinin eski hissedarlarından Sinan Güleç'in (75), İzmir'deki 20 milyon liralık mal varlığını üzerine geçirdiği bakıcısı Gülcan Eren'le sevgili olduğunun ortaya çıkmasının ardından işadamı ilk kez konuştu.
Kendisine bu yüzden dava açan kızının sağlık giderleri için 3 ay önce 2 milyon lira ödediğini belirten baba Sinan Güleç çok sert açıklamalarda bulundu.

"PARA PARA PARA"

Kızının gözünü para bürüdüğünü ve kendisini 'baba' değil 'para ağacı' gibi gördüğünü belirten Sinan Güleç, "Vicdansız kızımın gözünü para bürümüş. Hergün para ver 'dur' demez, her ay hesabına 25 bin TL para yatırıyorum. Tedavi masraflarını ben ödüyorum. Geçen yıl İstanbul'da özel bir hastaneye 300 bin liradan fazla sağlık gideri faturasını ödedim. Biri Mavişehir, Biri Olimpiyat Evleri biri de Menderes'te üç evi üstüne yaptım. Annesine o günkü değeri Narlıdere'de 896 bin TL, bugünkü değeri 3 milyon lira olan ev aldım. 25 yıldır görmediğim eşime 'kızımın annesidir' deyip tapu verdim. Beyin kanaması geçirdim, bırakın gelmeyi, telefonla bile geçmiş olsun demediler. Kızım boşanmamı istemedi, ben de üzülmesin diye boşanmadım. Ama bunlar vefasız çıktı. En kötü günümde yanımda olmadılar. Eşim Gülten Güleç'e bile her ay 10 bin TL yatırdım ancak kızım dava açınca yatırmaktan vazgeçtim. Ama bunların bildiği tek şey para para para" dedi.

'O BANA İYİ BAKIYOR'

Bakıcısı ve sevgilisi olan Gülcan Eren'in kendisine çok iyi baktığını söyleyen Sinan Güleç, "O benim sevdiğim insan. Evlenmek için 25 yıllık yüzünü görmediğim eşimden boşanmayı bekliyorum. Tek istediğim bu süreci uzatmamaları ve uzlaşma ile sonlanması" dedi.

"KARŞI TARAF SAMİMİ DEĞİL"

Babasına, mal varlığını bakıcının üstüne yaptığı iddiasıyla dava açan Nur Güleç'in avukatı Gani Engin Ulusoy, Sinan Güleç'in iddialarının doğru olmadığını söyledi. Nur Güleç'in para peşinde koşmadan babasına evlat duygusuyla baktığını söyleyen Ulusoy, "Sinan Bey'in eşine aldığı ev bakıcı ortada yokken yani 2011 yılında alınmış. 2014 yılında bakıcı geldikten sonra her şey değişti. Müvekkilim Nur Güleç'in, her ay 25 bin TL aldığı doğru ancak bu parayı şirket ortağı olduğu için alıyor. Karşı taraf samimi konuşmuyor" dedi.

BABAMA HEP BAKTIM

Babasına bakmadığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını ve hasta olduğu için bu yaşanan sürecin kendisini çok yıprattığını belirten Nur Güleç, "Benim babama baktığıma dair çevremizden ve akrabalarımızdan onlarca şahit var. Babamı abluka altına alan ve sinsi plan yapan bu kadın beni uzaklaştırdı. Bakıcı kadının boşandığı eşi ve çocukları nerede, neden onlardan hiç bahsetmiyor" dedi.

FATİH ŞENDİL-Yeni Asır