Vatandaş bağışlayacak, reklam rantını Didim belediyesi yiyecek!

Vatandaş bağışlayacak, reklam rantını Didim belediyesi yiyecek!
23 Eylül 2020 - 10:24Didim Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Ülkemiz genelinde devam eden Korona virüs salgını sebebi ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda başlatılan uzaktan eğitimlere katılamayan, Didim’de yaşayan ihtiyaç sahibi öğrencilerin tablet ve bilgisayar ihtiyacının giderilmesi için Didim Belediyesi tarafından kampanya başlatıldı. Kampanya kapsamında Didim Belediyesi tarafından toplanan yardımlarla ilçedeki ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet ve bilgisayar alınarak dağıtımı sağlanacak. Kampanyaya destek olmak isteyen vatandaşlarımız, detaylı bilgi ve iletişim için 444 81 09 nolu çağrı merkezi ve Didim Belediyesi Halk Masası ile iletişime geçebilirler” deniliyor...

Türkçesi, Didim belediyesi vatandaşlardan "nakit" bağış toplayacak, ardından da toplanan bu bağışlarla tablet alınıp, ihtiyaç sahibi öğrencileri verilecekmiş!

Peki, vatandaş Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay'ın "tacavüz" iddiasındaki ifadesine bakarak mı bağışta bulunabilecek? 
Bu kampanyaya ilişkin kamunun denetimine açık (Özel) bir banka hesabı oluşturulmuş mudur?
Kampanyaya ilişkin devletin yetkili kurumundan izin alınmış mıdır?
Vatandaş, yaptığı bağışın karşılığında "tablet" alınıp alınıp alınmadığı, dağıtılıp dağıtılmadığını nasıl denetleyebilecek?
Didim Belediyesi yaptığı açıklamada; vatandaşı teşfik etmek amacıyla "bizde şu kadar tablet alarak kampanyayı başlattık" neden diyemiyor?

Bir şekilkde vatandaş bağış yapacak, reklam rantını da Didim belediyesi yiyecek!
Ne güzel değil mi?