UZMAN PARTİDAŞINDAN BAŞKAN SOYER'E TARIM LABORATUVARI NASIL KURULUR DERSİ!

UZMAN PARTİDAŞINDAN BAŞKAN SOYER'E TARIM LABORATUVARI NASIL KURULUR DERSİ!
07 Kasım 2019 - 12:52

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, tarım ürünlerini kontrolü için dün laboratuvar kuracaklarını açıklamıştı...

"Onların ürünlerinin kontrollerini de yapacağız, laboratuvarı hal için de kullanacağız. Üreticimizin de tüketicimizin de içini rahatlatacak ve sorun ortaya çıkmadan ortadan kalkmasını sağlayacak bir gelişme olacak. Bu laboratuvar Tarım ve Orman Bakanlığı'nın izni ile kurulacak. Onların getirdiği standartlara uygun, aynı zamanda teknik donanımı yüksek bir laboratuvar olacak. Her başlıkta kontrol yapabileceğiz” 

Başkan Soyer'in bu laboratuvar açıklamasına CHP İzmir İl Başkanlığı Tarım Komisyonu Başkanı Hatice Zeybek'ten yanıt geldi. 

Zeybek, Başkan Soyer'e adeta neyin nasıl yapılacağını uzmanı olduğu tarımdan yola çıkarak sosyal medya hesabından duyurdu..

Ne diyordu Türk şiirinin babası Ozan Can Yücel, "Bir şeyi biliyorsanız değiştirebilirisiniz. Bilmiyorsanız bir m.ku değiştiremezsiniz!"

İŞTE UZMAN PARTİDAŞI ZEYBEK'TEN BAŞKAN SOYER'İN HAVADA UÇUŞAN LABORATUVAR PROJESİNE AÇIKLAMA:

TC Hatice Zeybek
2 saat · 

İzmir İBB' nin dikkatine.

Hâl'de LABARATUVAR kurulmaz. Nihai noktadan bir önceki sahada LABARATUVAR kurulmaz. Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığı ve Hâl Müdürlüğü'nde bir an önce LİYAKATli yönetime geçin. Jeoloji Mühendisinden Kırsal Kalkınma Daire Başkanı OLMAZ. Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığında lise mezunu ( Seferihisar'dan gelme ) birileri de OLMAMALIDIR. Zabıta dan Hâl Müdürü OLMAZ.
Gıda Kontrol laboratuvarı ve pestisit kalıntısı labaratuvar hizmeti , HASAT ÖNCESİ / RAFA GİRMEDEN ÖNCEKİ dönemde HÂL dışında yaptırılır. Analizi yapılmış ürünlerin hâle girmesi sağlanır. Ha bugün hallere mevcut üretimin %25-30'u girmektedir !!! ...... Özel, üniversite, kamu LABARATUVARlarından analiz hizmeti alınır. Malesef ALT YAPISI olmayan fikirlerin kamunun kasasına zararı olur ve bu fikirler havada uçuşur !!!

Hatice Zeybek
Zir. Yük. Müh.
27. Dönem CHP İzmir 2 Bölge MV adayı
CHP İzmir İl Tarım Komisyonu Başkanı