Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan: "MEB unvan değişikliği sınavı ile ilgili takvimi yayınlayarak yeni süreci başlatmalıdır"

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan: "MEB unvan değişikliği sınavı ile ilgili takvimi yayınlayarak yeni süreci başlatmalıdır"
27 Ocak 2021 - 11:36
ANKARA (İHA) - Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, “MEB unvan değişikliği sınavı ile ilgili takvimi yayınlayarak yeni süreci başlatmalıdır” dedi.
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, en son 2015 yılında yapılan Milli Eğitim Bakanlığı Unvan Değişikliği Sınavı'na ilişkin bir açıklama yaptı. Geylan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Türk Eğitim-Sen olarak konuyla ilgili Bakanlık nezdinde girişimlerde bulunmuş ve Unvan Değişikliği Sınavı’nın daha fazla zaman kaybedilmeden yapılmasını talep etmiştik. Milli Eğitim Bakanlığı da çağrılarımıza cevap vermiş ve sınavın 6 Aralık 2020 tarihinde yapılacağını açıklamıştı. Ancak 6 Aralık tarihinde yapılması planlanan MEB Merkez ve Taşra Teşkilatı Unvan Değişikliği Sınavı salgın koşulları nedeniyle ertelenmişti. Bu süreçte yine sendikamız 3 Aralık 2020 tarihinde Bakanlığa yazı göndermiş ve ileri tarihe ertelenen Milli Eğitim Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatı Unvan Değişikliği Sınavı'nın ileride yapılacağı tarih belirlenene kadar, sınava başvuru yapamayan ya da sınav başvuru şartlarını henüz sağlayan adaylara da başvuru hakkı tanınması hususunda talepte bulunmuştu."
ÖSYM tarafından yapılacak sınavlar başta olmak üzere birçok sınavın tarihlerinin güncellendiğini ve ilan edildiğini hatırlatan Geylan, Unvan Değişikliği Sınavı ile ilgili takvimin de bir an önce yayınlanmasını istedi. Geylan, “6 Aralık 2020’de yapılacak olan MEB Merkez ve Taşra Teşkilatı Unvan Değişikliği Sınavı salgın koşulları nedeniyle ertelenmişti. Birçok sınava dair güncellenmiş tarihlerin ilan edildiği bugünlerde MEB bir an önce sınav takvimini yayınlayarak yeni süreci başlatmalıdır" dedi.