TUNÇ SOYER "İZMİR'İ ÖPECEK KADROYU" ŞİMDİDEN OLUŞTURAMAYA BAŞLADI! BAKIN İLK İSİM KİM...

TUNÇ SOYER "İZMİR'İ ÖPECEK KADROYU" ŞİMDİDEN OLUŞTURAMAYA BAŞLADI! BAKIN İLK İSİM KİM...
11 Şubat 2019 - 08:43İzmir Gazetesinin haberine göre; CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer, Büyükşehir'de kadrolaşma yolunda adım atmaya şimdiden başlamış.

Sıkı durun, Soyer'in bugünden başlattığı kadrolaşma hamlesine göre İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterlik görevine getirilecek isim Kılıçdaroğlu'nun Özel Kalem Müdürü Ö. Tuncay Ceylan!..

Kamuoyu, Tuncay Ceylan'ı 13.5 ay Mersin Büyükşehir Belediyesi dosyasından cezaevinde yatan ve geçtiğimiz günlerde yaniden yakalan firari/sanık Erkan Karaarslan'ın kadim dostu olarak tanımıştı!

İzmir Gazetesinin haberinde; Ceylan'ın Genel Sekreterlik görevi için İzmir'e taşınmak adına Ankara'da pılısını pırtısını topladığı belirtiliyor!

Soyer, önceki gün yaptığı açıklamada "Uyuyan bir güzel var, biz öpeceğiz, uyandıracağız" demişti...

Soyer'in Tuncay Ceylan hamlesine bakıldığında; İzmir'in uyandırılmakla, öpülmekle bırakılmayacağı "yatırılıp sevileceği" de böylece gündeme şimdiden gelmiş oldu!  

Dip not: Tuncay Ceylan, yüksek binalarda yaşamayı rezidans kültürüne sahip bir kişilik... Bu yönde kendilerinin İstanbul Buz rezidanslarında bir dairesi bulunuyor... İBBB adayı Soyer, sanırız bu arkadaşın bu minik özelliğini atlamamiş, Ankara'dan taşınması için de sponsorları sayesinde bir rezidans dairesini de şimdiden bulmuş olduğu düşünüyoruz!