TUNÇ SOYER'İN KÖKLERİ NEREYE DAYANIYOR?

TUNÇ SOYER'İN KÖKLERİ NEREYE DAYANIYOR?
03 Ekim 2019 - 22:22 - Güncelleme: 04 Ekim 2019 - 00:12Emre Erciş... Araştırmacı-Gazeteci... Sosyal medya Twitter hesabında kendisini "Tek tarafım var o da Türkiye Cumhuriyeti Devleti" şeklinde tanıtıyor...
Erciş, Sabetay saklı seçilmişler dosyasını açıyor... "Yakubi-Karakaş-Kapnacı"ların saklı seçilmişleri diyor ekliyor Tunç Soyer'in seceresi! 

Tükçesi küçük dilinizi yutacağınız aile bağlarıyla Tunç Soyer'in soyunun nerelere dayandığını belgeleriyle ortaya koyuyor ve iddialarını peşi sıra patlatıyor! 

Erciş, "Elbette ben bu iddianın değil daha derin bir örgütlenmenin, aile zincirinin analizini yapacağım." diyor...

İŞTE ERCİŞ'İN TWİT DİZİNİ VE TUNÇ SOYER: 


Araştırmacı - Gazeteci | Tek tarafım var o da Türkiye Cumhuriyeti Devleti - Resmi Twitter Hesabımdır


Emre Erciş
@TREmreErcis
SABETAY "YAKUBİ-KARAKAŞ-KAPANCI"LARIN SAKLI SEÇİLMİŞLERİ ve İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI TUNÇ SOYER. 1-Twit zincirimin başlığından da anlaşılacağı üzere, bugünkü konumuz
@tuncsoyer

ÖS 11:06 · 2 Eki 2019·

Emre Erciş
@TREmreErcis
·
2-CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı
@tuncsoyer
hakkında bir çok şey yazılıp çizildi. Bunların başında da Soyer’in “Mason olduğu” iddiası dikkat çekenler arasında yerini almıştı. Elbette ben bu iddianın değil daha derin bir örgütlenmenin, aile zincirinin analizini yapacağım.
 

Emre Erciş
@TREmreErcis
·

3-CHP'li başkan Soyer’in akrabalık ilişkileri, gizemli ve bir o kadar da düşündürücü bir cinayet hikayesiyle başlıyor. Hikayenin baş rolündeki iki aile, Orbay ve başta İngiliz general Townshend olmak üzere 13 bin İngiliz askerini esir alan Halil Kut Paşa’nın torunları ve ailesi.
 

Emre Erciş
@TREmreErcis
·

4-Bu gizemli cinayet olayı ve Tunç Soyer’in Sabetayların “Yakubi, Karakaş ve Kapancı” kolu üyesi akrabalarına geçmeden önce, “Bülbülderesi Mezarlığı” hakkında anlaşılması gereken çok önemli bir ayrıntıyı hatırlatmakta fayda var.
 

Emre Erciş
@TREmreErcis
·

5-Üsküdar,Selanikliler Sokağında bulunan ve Sabetay inancına sahip olanların gömüldüğü “Bülbülderesi Mezarlığı”nın özelliği, Sabetay Sevi ve Sevi’nin 26 halifesiyle soyundan gelenlerin gömülmesi. Yani, “Bülbülderesi Mezarlığı” Sabetayların bir tür “Kutsal” gördükleri mezarlıktır.
 

Emre Erciş
@TREmreErcis
·

6-Bu önemli hatırlatmadan sonra konumuza geri dönelim. Halil Kut Paşa, meşhur Enver Paşa’nın kendisiyle aynı yaşta olan amcasıdır. Halil Kut Paşa’nın en tanınmış torunuysa, 1943 yılında İstanbul’da doğan Kaya Paşakay dır.
 

Emre Erciş
@TREmreErcis
·

7-H.Kut Paşa’nın torunu Paşakay,“Üstadı Azam”olarak adlandırılan Masonluğun en üst mertebesinde olan bir isimdi. Paşakay,Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası Genel Sekreteri Koray Darga ve Sayman Ali S. Sevgener,2006’da yolsuzluk gerekçesiyle Büyük Loca’dan ihraç edildiler.

Resim
Resim
 

Emre Erciş
@TREmreErcis
·

8-Demet Şener’in birinci, Gamze Saygı’nın ikinci, Kayahan’ın kızı Beste Açar’ın üçüncü olduğu, Defne Samyeli ve Tarık Tarcan’ın sunuculuğunu yaptığı Miss Turkey 1995’in dördüncü seçilen güzeli Ahu Paşakay, H.Kut Paşa’nın torunu Mason Üstad-ı Azamı Kaya Paşakay’ın kızıdır.

Resim

 

Emre Erciş
@TREmreErcis
·

9-Ahu Paşakay, 20 Ekim 2002’de babasıyla birlikte yaşadığı Arnavutköy’deki Halil Paşa Yalısı’nda kendisini elbise dolabına asarak intihar etti ve yaşamına son verdi. Ahu Paşakay’ın hayatına son verdiği dönemde sevgilisi, “Duman Grubu”nun solisti, Kaan Tangöze’ydi.

Resim
 

Emre Erciş
@TREmreErcis
·

10-“Duman Grubu”nun solisti Kaan Tangöze ile Ahu Paşakay, 4 yıllık sevgiliydi. Ahu Paşakay şayet intihar ederek hayatına son vermeseydi belki de Kaan ve Ahu evlenecekti. Ne kadar ilginç ki, Kaan Tangöze’nin aile zincirinin sonu da Sabetayların “Bülbülderesi Mezarlığı”na ulaşıyor.
 

Emre Erciş
@TREmreErcis
·

11-Kaan Tangöze, Sabetayların en ünlü okulu olarak nitelendirilen Şişli Terakki mezunu. Kaan Tangöze, aynı zamanda Şam Kumandanı Ziver Paşa’nın torunu ve “Bülbülderesi Aile Mezarlığı”na defnedilmiş olan Reşat Tangöze’nin torunu.

Resim
 

Emre Erciş
@TREmreErcis
·

12-Kut Paşa’nın akrabaları, vefatla sonuçlanan bu olayın dışında birbirinden ayrı ama ilişki ağı içinde birbiriyle akrabalık ilişkileri bulunan 2 vakaya daha tanıklık yaptı.Vakalarından ilki,Kut Paşa’nın yeğeni Enver Paşa’nın eniştesi, Selanik Merkez Kumandanı Nazım bey hadisesi.
 

Emre Erciş
@TREmreErcis
·

13-Selanik Merkez Kumandanı Nazım bey, Sultan Abdulhamit’e olan sadakatini, İkinci Meşrutiyet’in ilanından hemen önce, İhtiyat ve Terakki Cemiyetine üye İsmail Canbolat tarafından gerçekleştirilen saldırıyla ödüyor. Vur emrini veren ise kayınçosu Enver Paşa.
 

Emre Erciş
@TREmreErcis
·

14-Enver Paşa’nın vur emri verdiği eniştesi Nazım Bey, Hasene Hanım ile evliydi ve bu evlilikten ünlü rejisörlerden Faruk Kenç dünyaya geldi. Cağaloğlu Yeni Lise’den mezun olan Kenç, eğitimini Almanya’da tamamladı. Kenç, Yeşilçam starlarından Belgin Doruk’un ilk eşiydi.

Resim
Resim
 

Emre Erciş
@TREmreErcis
·

15-Halil Kut Paşa’nın yeğeni Enver Paşa’nın diğer kız kardeşi Mediha hanım ise, Kurucu Meclis ile Senato Milli Savunma Konseyi Başkanlığı görevlerinde bulunan, Türkiye Cumhuriyeti’nin 2. Genelkurmay Başkanı olan Org. Kazım Orbay ile evliydi.

Resim
 

Emre Erciş
@TREmreErcis
·

16-Halil Kut Paşa’nın ailesi ve akrabalarının tanıklık ettiği ikinci vakanın başrolünde olan Orbay ailesinin cinayet hikayesi, 16 Ekim 1945 günü Ankara, Ulus, Samanpazarı, Dr. Neşet Naci Arzan’ın muayenehanesinde yaşanıyor.

Resim
 
 

Emre Erciş
@TREmreErcis
·

17-Sonraki günlerde kamuoyunda “Ankara Cinayeti” olarak adlandırılan bu olay, bir aile ferdinin intiharına gerçek katilin ortaya çıkmasının ardından bir aile ferdinin cezaevine girmesine ve ailenin reisi Kazım Orbay’ın ise Genelkurmay Başkanlığı görevinden alınmasına neden oldu.
 

Emre Erciş
@TREmreErcis
·

18-Dr. Neşet Naci Arzan, 16 Ekim 1945’te Kazım Orbay’ın oğlu Haşmet Orbay tarafından öldürülmüş, Haşmet Orbay, Sabetayların diğer bir önemli okulu Robert Koleji’nden arkadaşı olan dönemin Ankara Valisi Nevzat Tandoğan tarafından korunmuştu.
 

Emre Erciş
@TREmreErcis
·

19-Dönemin Ankara Valisi Tandoğan, Arzan cinayeti esnasında Haşmet Orbay ile birlikte olan Reşit Mercan’nın cinayeti zorla üstlenmesini sağlamış, baskılara dayanamayan Mercan, Tandoğan görüşmesinden 1 gün sonra karakola teslim olmuştu.
 

Emre Erciş
@TREmreErcis
·

20-Yapılan yargılamanın ardından Tandoğan’ın baskıları sonucu cinayeti üstlenen Mercan’a 20 yıl, Mercan’a silah temin ettiği gerekçesiyle Haşmet Orbay’a da 1 yıl hapis cezası verildi. Fakat ortada bir çok soru cevapsız kalmış, medya, olayın üzerine gitmeye devam etmişti.

Emre Erciş
@TREmreErcis
·

21-Kamuoyunda oluşan baskıya Yargıtay dayanamadı ve mahkemenin kararını bozmak zorunda kaldı. Bozma kararıyla birlikte Ankara’da görülen dava Bolu’ya alındı. Kararın bozulmasında en önemli rolü ise Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Fahrettin Karaoğlan oynadı.
 

Emre Erciş
@TREmreErcis
·

22-Ankara Cinayeti’ne yönelik gariplikler bitmedi. Savcı Karaoğlan’ın yoğun çabası sonucu Yargıtay’ın davanın yeniden görülmesine yönelik kararından kısa süre sonra, 16 Haziran 1946 tarihinde Savcı Karaoğlan, hususi aracının içinde ölü olarak bulundu.
 

Emre Erciş
@TREmreErcis
·

23-Yeniden yargılanma sürecinin Bolu’da başlamasının ardından mahkeme, gerçek katilin Haşmet Orbay olduğu, dönemin Ankara Valisi Nevzat Tandoğan’ın ise cinayeti kasten örtbas ettiğini ortaya çıkardı ve sanıklara cezalar bu yeni duruma göre verildi.
 

Emre Erciş
@TREmreErcis
·

24-Ortaya çıkan bu yeni durum yeni bir olayı daha tetikledi. Ankara’nın 17 yıllık valisi, Belediye Başkanı ve aynı zamanda CHP Ankara İl Başkanı olan Tandoğan, Savcı Karaoğlan’ın vefatında 23 gün sonra, 9 Temmuz 1946’da intihar ederek hayatına son verdi.

Resim
 

Emre Erciş
@TREmreErcis
·

25-İntihar ederek hayatına son veren Nevzat Tandoğan’ın eşi Fahriye Tandoğan, Trablusgarp Valisi ve İstanbul eski Belediye Başkanı Ahmet Rasim Paşa’nın torunu, Rasim Paşa’nın eski Şam Valisi olan oğlu Mehmet Kamil beyin kızıdır.

Resim
 

Emre Erciş
@TREmreErcis
·

26-Fahriye Tandoğan’ın kardeşi Zübeyde hanım, ilk evliliğini Türkiye’ye “Süper Bakan” olarak gönderilen Kemal Derviş’in amcası Cemal Derviş ile ikinci evliliğini de ablasının eşi Nevzat Tandoğan’ın amcasının oğlu Dr. Esad Durusoy ile yapmıştır.

Resim
 
 

Emre Erciş
@TREmreErcis
·

27-Nevzat Tandoğan’ın hem amcasının oğlu hem de bacanağı olan Esad Durusoy’un kızı Şirin Edin’in kayınbabası Halil Rıfat Edin, Esad Durusoy’un damadı Selman Yönder’in kız kardeşi de Rumman Birbil dir.

Resim
 
 

Emre Erciş
@TREmreErcis
·

28-Rumman Birbil’in kızı Ümran Keskingil, Meliha Keskingil’in oğlu Haluk Keskingil’in eşidir. Prof. Dr. İzzet Birand’ın da kayınvalidesi olan Meliha Keskingil’in torunu Ahmet Birand’ın eşi Şeyma Birand’ın dayısı, Baykurt Atamer dir.

Resim
Resim
 

Emre Erciş
@TREmreErcis
·

29-Meliha Keskingil, kayınbiraderinin oğlu ve görümcesinin damadı olan Veteriner Dr. Rıfkı Göktan ve kendisi gibi Veteriner olan kardeşi Dr. Abdülkadir Göktan’ın yengesidir. Dr. Abdülkadir Göktan ise Tunç Soyer’in babası Nurettin Soyer’in kayınbabasıdır.

Resim
Resim
 

Emre Erciş
@TREmreErcis
·

30-Abdülkadir Göktan, CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olan Tunç Soyer’in dedesidir. Göktan’ın kızı Güneş hanım, Tunç Soyer’in annesi, Nurettin Soyer’in eşidir. Tunç Soyer’in bir diğer akrabası, Ebru Cündübeyoğlu dur.

Resim
 

Emre Erciş
@TREmreErcis
·

31-Tunç Soyer’in dedesi Abdülkadir Göktan’ın kız kardeşi Fahrünnisa Cündübeyoğlu’nun eşi Mustafa Cündübeyoğlu’nun yeğeni Belkıs Demircan, Kemal Cündübeyoğlu’nun kızıdır. Belkıs Demircan’ın eşi ise Arkun Demircan dır.

Resim
Resim
 
 

Emre Erciş
@TREmreErcis
·

32-Osman Fikret Arkun’un torunları Arkun Demircan ve Tahire Demircan dır. Tahire Demircan, aynı zamanda Rahmi Koç’un sevgiliyi aratacak cinsten çok yakın arkadaşıdır. Kemal Cündübeyoğlu’nun yeğeni Ertuğrul Cündübeyoğlu, Ebru Cündübeyoğlu’nun babasıdır.

Resim
Resim
Resim
Resim
 
 

Emre Erciş
@TREmreErcis
·


33-Tunç Soyer ve akrabası Nevzat Tandoğan, aynı zamanda Berkand ve Erhat ailesiyle de akrabadır. Berkand ailesi Sabetaylar’ın Yakubi, Erhat ailesinden Ezra Erhat ise Kapancı kolundandır. Araştırmacı-Yazar olan Ezra Erhat, Bülbülderesi Mezarlığına defnedilmiştir.

Resim
 

Emre Erciş
@TREmreErcis
·

34-"Tunç Soyer neden İzmir için aday yapıldı?" Sorunun cevabı, Soyer'in Bülbülderesi Mezarlığı'na çıkan akrabalarında saklı. İzmir,Sabetaylar için kutsal bir kenttir ve o kutsal kenti sıradan bir kan yönetemez! İzmir'i yönetecek olan kan, mutlaka ve mutlaka Bülbülderesi'nden akmalı