TUNÇ SOYER'E ANKARA'DAN KÖTÜ HABER! KARATAŞ: "ZİNCİRLERİ KIRDILAR, YANLIŞLIKLARI DAHA ÖZGÜRCE YAZACAĞIM!"

TUNÇ SOYER'E ANKARA'DAN KÖTÜ HABER! KARATAŞ: "ZİNCİRLERİ KIRDILAR, YANLIŞLIKLARI DAHA ÖZGÜRCE YAZACAĞIM!"
11 Kasım 2019 - 16:33 - Güncelleme: 11 Kasım 2019 - 17:12CHP Yüksek Disiplin Kurulu'ndan çıkan karara göre; CHP'nin İzmir'deki "EFSANE" İl Başkanları'ndan Kemal Karataş, partiden atılmış!

Kemal Karataş, İBBB Tunç Soyer'in Şato'ya taşınmasını, eleştirel yazılarla kaleme almış, sosyal medya hesabından paylaşmıştı...

50 Yıllık CHP üyesi olan Kemal Karataş, CHP izmir İl Başkanı olduğu dönemde Tunç Soyer'in 2009 yılında (DSP'de Üye iken) Seferihisar Belediye Başkanlığı adaylığına yeşil ışık yakmış, aday olmasını sağlayanların da başında geliyordu.

Karataş'ın Şato yazılarıyla yanlışlıklara karşı başlattığı eleştirel yazılar, partinin zarar görmemesi adına devam ederken, hakkında disiplin soruşturması başlatılmış, hazırladığı 60 sayfalık BELGELİ savunması,  İzmir Disiplin Kurulu Üyelerini şaşkına çevirdikten sonra, dosyanın siyasi hesaplar çerçevesinde YDK'ya gönderilmesine neden olmuştu!

Karataş, YDK'ya da hazırladığı 60 sayfalık savunma dosyasının dilekçesinde "Çağırın canlı savunma yapmak istiyorum" demişti.. (Karataş, YDK'ya duruşmalı savunma yapmak istediğini bildirmişti.)

YDK'nın aldığı ihraç kararını "zincirleri kırdılar" şeklinde değerlendiren Kemal Karataş, alınan karar hakkında şöyle konuştu: "50 Yıllık Cumhuriyet Halk Partiliyim... Alınan karar tamamiyle siyasi bir karardır. Birilerinin çıkar hesapları çerçevesinde alınmış bir karardır. Bugüne kadar yazdığım yazılarda, gördüğüm yanlışlıkların yüzde 90'nına yer vermiyorumdum partim zarar görmesin diye. Fakat, bu saatten sonra özünde yine partime zarar gelmeyecek şekilde yazılarıma devam ederken; kimler zarar veriyorsa, kimler bu partinin sırtından ne filimler çeviriyorsa, alayını defişre ederek, partiminde bu tiplerden kurtulması için bu defa daha özgürce yazamaya devam edeceğim. Bu işler elektirikli velespite binmekle olacak işler değil! Bu işler akılla, ahlakla, mertçe yapılaması gereken işlerdir! Ne yapmalıydım; yanlışlıklar karşısında 3 maymunu mu oynamalıydım? Seçimlerin üzerinden 8 ay ay geçti... Var mı İzmir'de, İzmir halkına elle tutulacak yapılan bir iş? Ama iş Çav Bella'ya gelince her yer sahne, her yer dans pisti! Hiç kimse merak etmesin Kemal Karataş o kadar küçük bir lokma değil! Hiç kimsenin de yutmaya gücü yetmez! Bundan böyle nerede bir yanlışlık görürsem, 24 saat aralıksız yazacağım! Bu saatten sonra ben değil, yanlış yapanlar düşünsün!"

Karataş, zincirsiz ilk yazısını bu gece yazacağının altını çizdi...