Tunç Soyer'den "Çav Bella"lı Korona Virüsü ile mücadele! Personel selfi çektirmek için birbirleriyle yarıştılar...

Tunç Soyer'den "Çav Bella"lı Korona Virüsü ile mücadele! Personel selfi çektirmek için birbirleriyle yarıştılar...
04 Nisan 2020 - 16:38 - Güncelleme: 04 Nisan 2020 - 17:59
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, dün kendi sosyal medya hesaplarından yukarıdaki korona ile yapılan mücadelede İzmir Büyükşehir Belediyesinin ne denli işler başardığına ilişkin "kıyaslama" çizelgesi yayımladı...

Sosyal medya kullanıcısı Noyan Ruscuklu bu paylaşımın altına şu yorumunu yazdı: "VAY HER ŞEYDE BİRİNCİ. ŞOVMENLİKTE YANİ."

Ruscuklu'nun yorumun üzerinden saatler geçmemişti ki Başkan Soyer'in "YENİ ŞOV" görüntüleri sosyal medyaya düştü!

Bir İzmir Büyükşehir Belediyesi çalışanı (Seferihisar-Sığacık'ta oturan) öğle saatlerinde başladı sosyal medya hesabı üzerinden "CANLI" yayına!

Canlı yayın, İzmir Fuar'ından (Kültürpark) Korona Virüse karşı gıda tevzi holünden yapılıyordu! (Fuar Basmane kapısı girişinden sonra sağdaki holler.) 

Başkan Soyer, Fuar Korona Virüsle mecadele gıda tevzi holüne "Çav Bella" şarkısıyla giriyor... Tevzi işindeki görevliler Başkan Soyer'le "selfi" çektirmek için neredeyse birbirlerini yiyecekler!

Videodaki seslere bakıldığında; görevli personelden birisi sesleniyor: "Arkadaşlar mesafeye dikkat edelim lütfen!"
Şaka gibi değil mi?
Görüntülere baktığınızda; personel Başkan Soyer'le yanak yanağa selfi çektirmek üzere neredeyse yarış içindeler! 

Selfi görüntülerinin taktirini İzmir halkına ve Başkan Soyer'in ne denli ve ciddiyetle korona virüsü ile mücadele ettiğine bırakıyor; yerdeki patates, soğan torbalarının haline bakılmasında yarar olduğunu belirtiyoruz!

Videonun sonundaki görüntülerden de anlaşılacağı gibi; patates ve soğan çuvalları sanırım önce yere boşaltılıyor, ardından da poşetlere konuluyor!
 

Tunç Soyer 16 mart günü RİSK GRUPLARINI uyarıyor! Peki, kendisi 1959 doğumlu değil mi? Aynı riskler kendisi içinde geçerli değil mi?

Herkesin kişisel temizliğe azami dikkat etmesi, temasın yoğun olduğu kalabalık ve kapalı mekanlardan mümkün olduğunca uzak durması gerektiğini belirten Başkan Soyer, Sağlık Bakanlığı’nın işaret ettiği risk gruplarını da, “65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız başta olmak üzere; hamilelerin, yasal süt iznindeki annelerin, bağışıklık sorunu olanların, kanser tedavisi görenlerin, organ nakli olanların, kronik solunum yolu, kalp-damar, obezite, şeker ve diğer kronik rahatsızlıkları bulunanların; virüsün oluşturduğu tehdit tamamen ortadan kalkıncaya kadar, çok zorunlu olmadıkça ve özellikle de yoğunluğun fazla olduğu sabah ve akşam saatlerinde toplu taşıma araçlarını kullanmamalarını önemle rica ediyorum” sözleriyle bir kez daha uyardı.

İŞTE BAŞKAN SOYER'İN FUAR GIDA TEVZİ HOLÜNDE BUGÜN BÖYLE KARŞILANDI VE PERSONEL SELFİ ÇEKTİRMEK İÇİN BİRBİRİYLE YARIŞTIĞI O GÖRÜNTÜLER: 

 

BU DA CHP'Lİ BİR BELEDİYE VE CHP'Lİ BAŞKAN... ARADAKİ FARKI OKUYUCULARIMIZIN TAKTİRİNE BIRAKIYORUZ:

 

Not: Dün İzmir Büyükşehir Belediyesinin İzelman Şirketinde çalışan Aydoğan Adagümeli adlı işçi koronavirüsten hayatını kaybetmişti.