TUFAN ATAKİŞİ, KARŞIYAKA BELEDİYE BAŞKANININ SEÇİMDEN ÖNCE SEÇİMDEN SONRAKİ HALLERİNİ YAZDI...

TUFAN ATAKİŞİ, KARŞIYAKA BELEDİYE BAŞKANININ SEÇİMDEN ÖNCE SEÇİMDEN SONRAKİ HALLERİNİ YAZDI...
25 Temmuz 2019 - 10:15 - Güncelleme: 25 Temmuz 2019 - 11:45Tufan Atakişi... Gazeteci... Yayınevi sahibi...

Atakişi, CHP'li "yeni" Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'ın hallerini kaleme almış...

Atakişi yazısında; başkan Tugay'ın hallerini deyim yerindeyse M.Ö.'den, M.S. gibi; "Koltuktan Önce", "Koltuktan Sonra" şeklinde vererek, açıkçası sistemin adamı nasıl değiştirdiğini gözler önüne sermiş!

İsminin Cemil Tugay olup olmaması hiç önemli değil, Abuzittin Kesekağıdı'da Karşıyaka'ya belediye başkanı seçtirilseydi, yine pek fazla bir şey değişmeyecekti!.. Sistemi tıkır tıkır işletmenin yolları bulunacaktı!

Atakişi yazısında; saf saf "Taşların oturmasını bekledim." diyor...

Atakişi'ye buradan soruyoruz; Başkan Tugay, yaptığı ilk meclis toplantısında taşları yerine oturtmaya başlamış mıdır yoksa başlamamış mıdır?

Nasıl mı?

O zaman bkz. ilk meclis toplantısına hangi belediye çalışanının kızı meclisten geçirilmiş ve "memur" yapılmıştır?

Atakişi'ye tavsiyemiz: Taşların yerine oturmasını beklerken, aman dikkat etsin ki maazallah kafasına kayalar düşmesin!

İŞTE ATAKİŞİ'NİN TAŞLARI YERİNE OTURTAN YAZISI:  

BU BİLGİLENDİRMEYİ YAPMAK ZORUNDAYDIM

21 Ocak 2019 tarihinde, CHP Karşıyaka Belediye Başkan 
Aday Adayı Sn. Dr. Cemil Tugay'dan bana kendisini anlatmak, yakın geçmişte yaşanılan olaylardaki hassasiyetimi fark ettiğini, çok üzüldüğünü, telefon numarasını da vererek yüz yüze görüşmek istediğini belirten mesajı geldi. 
O günlerde Urla'da bir söyleşimin olması nedeniyle buluşmayı biraz öteledim. Çünkü Aday Adayı olmasının verdiği bir heyecan da olabilirdi. Taşların oturmasını bekledim.
Sn. Tugay'ın CHP Karşıyaka Belediye Başkan adaylığı, 28 Ocak'ta yapılan PM'de 34 kabul, 25 ret, 1 çekimser oyla kabul edildi. Yani Karşıyaka Belediye Başkanlığı ilan edilmişti.
30 Ocak'ta bu kez Karşıyaka Belediye Başkan Adayı olarak bana tekrar mesaj attı. Şubat ayının ilk haftası buluşmak üzere sözleştik. Ardından Girne'deki Çilek Pastanesi'nde saat 21.00 gibi bir araya geldik. Ben de bu süre içinde kendisi ile ilgili gerekli araştırmaları yapmış çok olumlu bilgiler almıştım. 
En büyük handikapı CHP İlçe Başkanı Sn. Uğur Yıldırım'ın oluşturacağı Karşıyaka Meclisi ve Sn. H. M. Akpınar'ın bırakacağı 300-400 Milyon olarak telaffuz edilen borcunun olduğunu Sn. Tugay'a söyledim.
"Erk ve Koltuk"un hemen hemen bütün siyasileri değiştirdiğini, çevresini saracak çıkarcı bir zümrenin kendisini yolundan çıkaracağını, geçmiş dönemden Karşıyakalılara bırakılan borcun bizzat Belediye Başkanı olarak açıklamasını ve yapılan kötülüklerin kimselerin yanına kar bırakılmamasını defalarca tekrarladım. Bana farklı bir Belediye Başkanlığı yapacağını, kimselerin etkisi altında kalmayıp, hep beraber ortak akıl mantığı ile şeffaf bir yönetim sergileyeceğini üzerine basa basa söyleydi.
Karşıyaka'ya değer katacağını düşündüğü teorik ve pratik her türlü çalışmada yanında yer alacağımı, mevki, maddi ve manevi hiç bir beklentim olmadığını, ihtiyacımın da bulunmadığını Sn. Tugay'a anlattım. 
Başkanlık görevine geldikten sonra Sn. H. M. Akpınar'ın borcunu bana söz verdiği gibi açıklamasını beklediğimi, tercihini Kişi ve Partililerden yana değil Karşıyakalılardan yana kullanması gerektiğini genelden ve özelden yazmama rağmen, göreve gelişinin 3. ayında, önce yazılarıma cevap vermeyeceğini, ardından trip atarak sonu nokta ile biten bir ileti gönderip en sonunda beni arkadaşlıktan da çıkardı.

SONUÇ; BEN KİMSEYLE İLETİŞİM KURMADIM. 
SN. TUGAY BENİ ARADI BULDU, GÖRÜŞMEK İSTEDİ VE GÖRÜŞTÜ. KİMSEDEN ÖZEL BİR ŞEY İSTEMEDİM. 
KENDİSİ, BANA BELEDİYE YÖNETİM SÜRECİYLE İLGİLİ 
VAATLERDE BULUNUP ÇOK FARKLI BİR BAŞKANLIK YAPACAĞINI DEFALARCA SÖYLEDİ VE 
HESAP SORACAĞINI DA ÖZELLİKLE BELİRTTİ.
"BENZER FİLMLERİ ÇOK SEYRETTİĞİMİ" SÖYLEDİĞİMDE "BENİM YÖNETİMİNDE SEYREDEMEYECEKSİNİZ." DEDİ.
YORUM SİZLERİN... 
Tufan Atakişi

Yazı, Tufan Atakişi'nin sosyal medya facebook hesabından alınmıştır...