Trump, Grönland'a taktı: Devasa Trump Towers'ı photoshopla adanın ortasına kondurdu

Trump, Grönland'a taktı: Devasa Trump Towers'ı photoshopla adanın ortasına kondurdu
20 Ağustos 2019 - 11:09

Grönland’ı satın almak niyetini açıklayarak Danimarkalıları kızdıran ABD Başkanı Donald Trump, bu kez de photoshoplu bir kare paylaşarak durumu tiye aldı. Trump, ‘emlak kralı’ unvanını almasına neden olan binalarından birini adanın ortasına dikilmiş gösteren kare için “Bunu Grönland’a yapmayacağıma söz veriyorum” dedi.

Danimarka'ya ait özerk statüdeki Grönland Adası'nı satın alma niyetini doğrulayan ABD Başkanı Donald Trump, ‘emlak anlaşması’ olarak gördüğü bu durumu tiye alan bir paylaşım yaptı.

Sahibi olduğu Trump Towers gökdelenlerinden birini Grönland’ın renkli sahil evlerinin ortasına dikilmiş gösteren photoshoplu bir kare paylaşan Trump, “Bunu Grönland’a yapmayacağıma söz veriyorum” ifadelerini kullandı.

ABD’nin ‘ilgisi’ karşısında sert tepki veren ve adanın satılık olmadığını defalarca tekrarlayan Danimarkalı ve Grönlandlı siyasetçilerin bu paylaşıma nasıl bir yorum yapacağı merak ediliyor.

OĞLU DA PAYLAŞTI

Söz konusu tweet, Trump’ın çok konuşulan iddiayı bizzat ilk ağızdan doğrulamasının ardından geldi.

Trump’ın oğlu Eric de sosyal medya hesabından aynı kareyi paylaşarak “10 yıl sonra Grönland” notunu düşmüştü. Eric Trump, “Sizi bilmem ama ben Grönland’ı satın alma fikrini sevdim” diye yazmıştı.


Donald J. Trump@realDonaldTrump

I promise not to do this to Greenland!

Resmi Twitter'da görüntüle


184 B