Trafik polisliğinden emekli başkan yardımcısı Mustafa Günay bu milyon dolarlık yeri nasıl alabildi?

Trafik polisliğinden emekli başkan yardımcısı Mustafa Günay bu milyon dolarlık yeri nasıl alabildi?
08 Mayıs 2019 - 11:43CHP'li Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce'nin hiç kuşkusuz en büyük dayanağı ve sağ kolu yardımcısı Mustafa Günay...

Günay, 2009 yerel seçimlerinde ilk planda DSP Güzelbahçe Belediye Başkan adayı İlhan Pınar'la sponsorluk anlaşması gerçekleştiremeyince CHP'nin adayı Mustafa İnce'ye yöneldiği, seçimlerde sponsor olduğu bugüne kadar yalanlanmamış ve ayrıca Güzelbahçe'de hala bilinen gerçekler aarsında sıcaklığını korumaktadır.

Mustafa Günay, bugünlerde yargı konulurı ve hakkında açılan davalarla İzmir medyasında da gündeme gelmeye başladı!

Mustafa İnce ve Mustafa Günay hakkında Güzelbahçe'de konuşulanlar bir tarafa, hazır yeni Müfettişlerin de yola çıkacakaları bilgisi uluşırken, Güzelbahçe'yi yönetenlere destek olmanın bir "vatan borcu" olduğunun düşüncesindeyiz!

Belediyecilik faaliyetleri konusunda uzman olan sayın Mustafa Günay'a soruyoruz;

Adını La Folie koyduğunuz bu kafe restoranı nasıl satın alabildiniz?

Bir kadına ait olan bu yer 2014 seçimlerinden sonra sizin tarafınızdan alındığı aşikar bilinen bir gerçektir...

Bu yer size geçtikten sonra tepeden tırnağa yeniden inşa edilerek (Denize sıfır arka tarafında doldurulduğu iddia ediliyor) yenilendi ve kafe restoran adında açıldı...

Peki, bu yeri siz satın almadan öncesinde içinde kafe işletmecisi (Alkol ruhsatı olamayan) bulunuyordu... Bu işletmeci bu yeri eski mülk sahibi kadından kiralamıştı... Bu işletmeci yaklaşık iki ruhsat alabilmek için uğraş vermişti... Bu işletmeciye (İsmi saklı) Güzelbahçe Belediyesi'nden kesilen para cezaları bir yana, bu işletmeci o yere eski haliyle belediyenizden ruhsat alamdı ve toplamda iki yılda 250 bin lira zarar ederek Güzelbahçe'ye bir daha ayak basmamak adına terk edip gitti...

Nanuslu ve ahlaklı bir işletmecinin Güzelbahçe'den ruhsat verilmeden kovulmuş olması, aslında belediyecilik faaliyetleri açısından  kutlanılması gereken bir durum!

Şimdi; 

Eski haliyle dahi ruhsat verilmeyen bu yer Mustafa Günay tarafından alınınca nasıl işletme ruhsatı alabildi?

Yıllarca bu yere Güzelbahçe belddiyesi tarafından ruhsat verilmeyerek mülk sahibi kadın satışa mı zorlandı?

Kiracılar bu yere bir türlü ruhsat alamazken, Mustafa Günay bu yeri tepeden tırnağa değiştirilip yenileyerek nasıl ruhsat verildi?

Mustafa Günay, şimdi dudak uçuklatacak dolarlı rakamlarla ekenomik değeri telefuz edilen bu yeri emekli ya da başkan yardımcılığı maaşıyla mı aldı?

Yola çıkacak ve yeni gelecek İçişler Bakanlığı Müfettişlerine hatırlatıyoruz; La Folie adlı bu kafe restoranın akibetini araştıracak mısınız? 

Dip not: Güzelbahçeli duyarlı insanlar bu yerle ilgili yetkili birimlere defalarca şikayette bulundular? Fakat, ne hikmetse bugüne kadar bir netice alamadılar? Mustafa İnce ve Mustafa Günay'ın hobileri arasında ahtapot beslemek bulunuyor mudur? Merak ediliyor da...