SS DİDİM YEŞİL VADİ KOOP'ÇULARA ÇOK YAKINDA ANKARA'DAN ÇOK GÜZEL HABERLER GELİYOR!

SS DİDİM YEŞİL VADİ KOOP'ÇULARA ÇOK YAKINDA ANKARA'DAN ÇOK GÜZEL HABERLER GELİYOR!
14 Ekim 2019 - 20:24 - Güncelleme: 14 Ekim 2019 - 20:37
ÖZEL

SS Didim Yeşil Vadi Arsa ve Konut Yapı Kooperatifi... 
Ne amaçla bu kooperatif kurulmuş?
Kısaca özeti RANT!
Siyasi ve sosyal yaşamda bir araya gelemeyecek kişilerin devletin hazine arazisi üzerinden elde edilecek rant adına bir araya geldiği topluluk!

Rant aşkıyla bir araya gelen bu bir avuç kişiler, ortada fol, yumurta yokken başlıyorlar tapusu "tahsis" edilmemiş bu arazi satmaya!

Yapı kooperatifleri ülkemizde ne amaçla kurulur?

Halka sağlıklı, yaşanılır ve ucuz konutlar kazandırması için kooperatiflere kuruluş izni verilmiyor mu?
Devletimiz de bu yönde kooperatifler halka ucuz ve sağlıklı konutlar kazandırsın diye KDV'yi de "sıfır" oranında tutmuyor mu?

Eh... Bir avuç para babası uyanık bir araya gelecek, Ankara'da işleri de her türlü filimleyebilecek aracı firamayı da bulacaksınız... Ondan sonra başlayacaksınız göz diktiğiniz hazina arazilerini kapatmaya... Bu nasıl bir düzendir?

Dikkat ederseniz kooperatiften sözde arsa alanların içinde de bir tane gariban insan yok! Nerede rantçı, hap yap para kazancı varsa bir anda doluşup bir araya gelivermişler...

Hele büyük para koyup bu pastanan büyük dilim götürmek isteyen akademik kariyeri Londra Metropolitan Üniversitesi kapısının önünden geçmekten ibaret olan o zat ne diyordu yerel gazetecilere: "Ben enayimiyim! Tabii ki bir koyup, bekleyip yüz kazanacağım! Ben ticaret yapıyorum!"

Kooperatiften sözde arsa alanların bile itirafları böylesine insanın midesini bulandırırken; devlet yetkilileri de boş durmuyor, bu kooperatif faaliyeti konusunda harekete geçiyordu!

Hazine arazilerin talanı bir kez daha Gündem Otuzbeş'in doğru ve tarafsız haberleriyle gündeme gelirken, Bakanlık'ta geçtiğimiz hafta tüm valiliklere hazine arazilerinin bir avuç uyanık tarafından talan edilmeyeceiğine yönelik bir genelge yayımlıyordu...

Evet... Didim'de o 308 dönümlük hazine arazisi üstüne çöküşenleri bir gözünüzün önünden geçiriniz...

İçlerinden bir tanesinin dahi olsa gariban, ev bark kurmak için para yatırmış olduğunu düşünebilir, söyleyebilir misiniz? Asla söylemezsiniz...

Hepsi de bir koyup yüz kapmanın derdinde!
Ve bunları söylemekten de ne utanıyorlar ne de çekiniyorlar!

Neyse müjdeli haberimize gelince;
Çok güzel hareketlerin çok yakında olacağını söyleyebiliriz!
Hatta kooperatif kurucuları ile arsa alıp bir koyup yüz kapmak için para yatıranların, yakında başlayacak olan ve 40 gün 40 gece sürecek şenlikte bir araya geleceklerini buradan söyleyebiliriz!

Nasıl mı?

Fakat, daha çok yazıp fazla detay verirsek bu çocuklar sonra nasıl eğlenebilecekler? 

Az kaldı davulların çalmasına gırnataların öttürülmesine!

Not: Didim'de birinci dalga hazine arazilerinin talanı operason dosyasının faillerinden gözaltına alınan ve 3 günlük sorgusunun ardından Adli Kontrol Şartı ile salıverilen DTO Başkanı Hilmi Erbaş'ın yargılanmasına ne zaman başlanılacak? Didim halkı bu konu hakkında Erbaş'tan açıklama bekliyor!