Soylu'dan İmamoğlu'na: Avrupa'ya giderek şikâyet eden ahmağa sesleniyorum, bunun bedelini millet sana ödetecek

Soylu'dan İmamoğlu'na: Avrupa'ya giderek şikâyet eden ahmağa sesleniyorum, bunun bedelini millet sana ödetecek
04 Kasım 2019 - 20:13

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu sert sözlerle eleştirdi. İBB Başkanı İmamoğlu’na ‘ahmak’ diye seslenen Soylu, “Avrupa’ya giderek Türkiye’yi şikâyet etmenin bedelini millet sana ödetecek” dedi.

Soylu, “Avrupa'ya giderek Türkiyeyi şikayet eden ahmağa söylüyorum. Bunun bedelini bu millet sana ödetecek. Yazıklar olsun, bu milletin sana okuttuğu okula yazıklar olsun. Bu milletin sana verdiği emeğe yazıklar olsun” diye konuştu.

Soylu, bir otelde gerçekleştirilen Polis Merkezleri Eğitici Yetiştirme Kursu 2. grup açılış programına katıldı. Programa Soylu’nun yanı sıra Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, daire başkanları, polis merkezi amirleri ve emniyet personeli katıldı.

Soylu,  “Terörist olmaktan ceza alanları bu ülkenin selameti ve o beldenin selameti için görevden aldığımızda, Avrupa’ya giderek Türkiye’yi şikâyet eden ahmağa söylüyorum. Bunun bedelini bu millet sana ödetecek. Yazıklar olsun, bu milletin sana okuttuğu okula yazıklar olsun. Bu milletin sana verdiği emeğe yazıklar olsun. Birileri eline silah alıp 9 aylık çocuklarımızı, bebeklerimizi şehit edecek, orada Kürt kardeşlerimizin, Arap kardeşlerimizin, Türk kardeşlerimizin sabah dükkânını açmasını engelleyecek, çocukların okula gitmesini engelleyecek, bunun belediye başkanlığını yapacak, sen de Avrupa Birliği’ne Türkiye’yi şikâyet edeceksin, yazıklar olsun” ifadesini kullandı. 

"Millet onları çöp toplasın diye seçti"

Soylu, görevden alınan HDP'li belediye başkanlarına ilişkin ise, "Millet onları çöp toplasın, imar ve inşa etsin diye seçti. Millet onları terörle birlikte hareket edip PKK terör örgütüne hizmet etsinler, bu ülkenin huzurunu birliğini beraberliğini, ay-yıldızlı bayrağına olan hakareti temsil etsinler diye seçmedi. İstiklal Marşı’nı okurken alay etsinler diye bu millet onları seçmedi. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir ülke yoktur" dedi.