Soyer, sezonunu açtı!

Soyer, sezonunu açtı!
11 Mayıs 2019 - 10:19

10 yıl süren Seferihisar Belediye Başkanlığı görevi boyunca 178 kez yurtdışına gittiği iddia edilen ve bu yüzden eleştiriler alan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Tunç Soyer yeni görevinde de yurtdışı seyahatlerine başladı...

ERHAN GÜLENÇ

Seferihisar Belediye Başkanı iken 10 yıl süren görevi boyunca 178 kez yurtdışına gittiği iddia edilen ve çok eleştirilen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Tunç Soyer, yeni görevinde de seyahat sezonunu açtı.
Soyer, eşi Neptüm Soyer'le birlikte 3-4-5 Mayıs 2019 tarihlerinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne gitti.

KUZEY KIBRIS'A GİTTİ

Soyer'in burada 2. Uluslararası Akdeniz Gastronomi Festivali'ne Büyükşehir Belediye Başkanlığını temsilen katıldığı açıklandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin internet sitesinde yer verilen önümüzdeki Pazartesi günü yapılacak Meclis toplantısı gündeminde Soyer'in bu seyahatiyle ilgili bilgi verildi.
İlgili gündem maddesinde Tunç Soyer'in Kuzey Kıbrıs programı çerçevesince yapılan ulaşım, konaklama, harcırah ve yasal giderlerin Özel Kalem Müdürlüğü'nün 'Yurtdışı geçici görev yollukları kaleminden' karşılandığı belirtildi.
Öte yandan Soyer, Başkan Vekilliğini yapan Mustafa Özuslu'yu da yurtdışı seyahatine gönderiyor.

VEKİLİNİ DE GÖNDERİYOR

Meclis gündeminde Çin Halk Cumhuriyeti Chengdu Belediyesi'nin daveti üzerine, 9-12 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan "2019 Chengdu Küresel İnovasyon ve Girişimcilik Fuarı'na ve Chengdu Uluslararası Kardeş Kentler Belediye Başkanları Formuna" İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığını temsilen Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu ile Başkan Danışmanı olarak görev yapan Onur Kadir Eryüce'nin görevlendirilmesi ile ilgili madde konuldu. Madde meclis toplantısında görüşülüp karara bağlanacak.