Soyer'ler yine zıpladı ve Kemal Karataş'ı "mahçup" etmediler!

Soyer'ler yine zıpladı ve Kemal Karataş'ı "mahçup" etmediler!
24 Nisan 2020 - 12:19 - Güncelleme: 24 Nisan 2020 - 12:27Dün, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladık...

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşları, bundan tam 100 sene önce “Özgürlüğün de, eşitliğin de, adaletin de dayanağı ulusal egemenliktir” düsturuyla Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni kurdular...

Ülke genelinde 23 Nisan kutlamalarına kim damgasını vurdu? şeklinde bir soru çıksa karşımıza; kuşkusuz İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve kıymetli eşleri KÖK-KOOP'çu Neptün Soyer diyebilirsiniz!

Soyer çifti, deyim yerindeyse dün üstü açık otobüs ve bando eşliğinde İzmir'i karış karış gezip, İzmirlilerin 23 Nisan coşkusuna eşlik ettiler!

Soyer'lerin bu coşkulu halleri akıllara 50 yıl öncesini düşürdü!

Yaş ortalaması 50 ila 70 arasında olan ve kasaba kültüründen nasibini almış olanlar hatırlar... Bayram gibi özel günlerde kasabalarda çadırlar kurulur, telde yürüyen akrobatlar, sihirbazlar gösteri yaparlardı... Bazı yerlerde de çadır tiyatrosu geldi şeklinde dilden dile kulaktan kulağa reklamı yapılırdı... Gösteri saatinden önce de o kasabanın genellikle "kahve önü" denilen ya da çarşı diyebileceğimiz meydanında sihirbazlar, akrobatlar müşteri çekmek için de minik sunumlarla "seyir" çıkartırlardı... 

Soyer'lerin dün gerçekleştirdikleri İzmir turuna ad konulacaksa; 23 Nisan kutlamaları öncesinde "seyir"lik bir gösteriyi andırdı diyebilirsiniz!

Daha da ilginç olanı; 
CHP'nin efsane İzmir İl Başkanı Kemal Karataş, 19 Ağustos 2019 günü kaleme aldığı yazısında Tunç Soyer'in Çav Bella şarkısı eşliğinde tavşan gibi zıpladığını öne sürümüş olmasıydı!...

Karataş, tarihli yazısında;

"Sadece tavşan gibi zıp zıp zıplıyorsun...
Çav Bella... Çav Bella...
Hepsi o kadar..."

Diyordu...

Soyer'ler son video görüntüleriyle Karataş'ın bu tespitini daha doğrusu Karataş'ı "mahçup" etmeden kanıtlamış oldular bir şekilde!

Malumunuz; Kemal Karataş, Şato yazılarının yanında bu 19 Ağustos tarihli yazısında geçen "Sadece tavşan gibi zıp zıp zıplıyorsun... Çav Bella... Çav Bella..." tespitinden sonra CHP'deki Yüksek Karar Vericiler (YDK) tarafından partiden atılmıştı!

Fakat, son videolara göre Soyer'ler de inanılmaz bir evrimin izlerine rastladığımızı da hatırlatmadan geçmeyelim! 

Kemal Karataş'ın da bu zıplama konusunda Soyer'lerin geçirmiş olduğu evrimi gözüne takılır mı? orasını bilemeyiz ama, Soyer'lerin 23 Nisan coşkularının 3-5 yazı ile kapanacağa benzemiyor!

Ne dersiniz; CHP Genel Merkezi de Soyer'lerin 23 Nisan performansları konusunda Sözcüleri kanalıyla bir kutlama açıklaması yapar mı?

Kemal Karataş'ın ""Sadece tavşan gibi zıp zıp zıplıyorsun... Çav Bella... Çav Bella..." yazısına ulaşmak için tıklayınız!

 İŞTE O VİDEO: