Soyer'in 2015'teki Kırgızistan ziyareti neden belediye haberleri arasında yer almıyor?

Soyer'in 2015'teki Kırgızistan ziyareti neden belediye haberleri arasında yer almıyor?
27 Aralık 2019 - 18:07 - Güncelleme: 28 Aralık 2019 - 10:29


ÖZEL

Tunç Soyer... Dönemim CHP'li Seferihisar Belediye Başkanı...

Bilindiği üzere; Tunç Soyer, Seferihisar Belediye Başkanı olduğu 10 yıllık dönemde ilginç bir rekora imza atmış, 178 defa yurtdışına çıkmayı başarmıştı...
Bu yurtdışı rekorunun aktif ya da pasif bir başka Belediye Başkanları tarafından egale edilip edilmediğini de bilemiyoruz...

Başkan Soyer'in bu yurtdışı seyehatlarine ilişkin haberler, basın ve Seferihisar Belediyesinin web sitesi arşivinde halen duruyor...

Fakat, 2015 yılının bahar aylarında gerçekleştirilen Kırgızistan ziyaretine ilişkin en ufak bir haber yok ve görselde bulamazsınız!

Haberlerde ve Meclis tutanaklarında yer alan bilgilere göre; dönemim Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Moskova Turizm Fuarına katılmak üzere belirlediği kişilerle bu seyehate çıktığı görülüyor!
Fakat, araya sıkışan bu Kırgızistan ziyaretine ilişkin en ufak bir iz yok! Kaldı ki; Moskova Fuarı katılımcıları arasında bulunan dönemin Seferihisar Belediyesi Kültür Müdürü Berfin Çelikkol, iddialara göre Kırgızistan'a gitmeyeceğini Başkan Soyer'e ifade edip, direk Moskova'ya uçmuş! 

Başkan Soyer'in belirlediği bu seyehate, CHP İlçe Başkanı İsmail Yetişkin, Meclis Üyesi Ahmet Güney'in  (Kültür Müdürü Berfin Çelikkol, direk Moskova uçtu.) dışında; aynı zamanda seyehat sponsoru olduğu iddia edilen bugün FETÖ'den firari Seferihisar İmamı olduğu belirtilen Ramazan Sarıkaya, FETOCU oldukları iddia edilen Seferihisar'dan Ethem Temese, Mustafa Özen, Ahmet Sayarer, Vural Uğur, Kırgızistan ziyaretine katılmışlar mıdır? 

Böylesi bir Kırgızistan seyehati var mı? sorusuna yanıt aramak üzere; dönemim CHP'li Meclis Üyesi Ahmet Güney'e "Başkan Soyer'le Kırgızistan'a gittiniz mi?" sorumuzu yönelttik...

Ahmet Güney, sorumuza şu yanıtı verdi: "Başkan Soyer'in daveti üzerine bende oğlumla katıldım. İlçe Başkanı İsmail Yetişkin'de (Şimdinin Belediye Başkanı) vardı. Kırgızistan'ın Tomok şehri ile Kardeş Şehir olma projesi çerçevesinde gittik."

Ahmet Güney'in yanıtı yukarıdaki gibi oldu. 

Şimdi, Seferihisar gündeminde dolaşan iddialara gelince, Başkan Soyer'e soru yöneltmek kaçınılmaz oldu!

İşte Seferihisar kamuoyunun da yanıt beklediği ve Başkan Soyer'in de yanıtlayacağını düşündüğümüz o sorular:

* Kırgızistan seyehatini, şimdi FETÖ'den firari Kırgızistan'da yaşadığı iddia edilen FETÖ'nün Seferihisar İmamı Ramazan Sarıkaya mı organize etti?

* İddialara göre; içinde FETÖ'nün firari Seferihisar İmamı Ramazan Sarıkaya'nın da olduğu FETÖ'nün Kırgızistan'daki bir okulunun önünden çekilen fotoğraf paylaşıldı mı? Fotoğrafı dönemim Meclis Üyesi Ahmet Güney'in oğlu mu paylaştı? Fotoğraf, 10-15 dakika sonra paylaşımdan kadırıldı mı? Fotoğrafın Başkan Soyer'e gelen bir telefondan sonra, Başkan Soyer tarafından kaldırtıldığı doğru mudur?

* Çok kısa bir süre yayında kalan bu fotoğrafın devamında; Seferihisar Belediye ekibi Moskova Turizm Fuarına katılmak üzere Kırgızistan'dan ayrılıp, Moskova'ya mı uçmuştur?

* Başkan Soyer, ertesi gün Nazım Hikmet'in mezarının başında fotoğraf çekilip sosyal medya hesaplarından paylaşmış mıdır?

* Başkan Soyer, FETOCU oldukları öne sürülen bu kişilerle Kırgızistan ziyareti konusunda kamuoyuna bir açıklama yapacak mıdır?

* Kırgızistan'a Tomok şehri ile Kardeş Şehir olma projesi çerçevesinde gidilmişse; FETOCU oldukları öne sürülen bu kişilerle; Başkan Soyer ve Seferihisar Belediyesi ekibi, tesadüf eseri mi Kırgızistan'a aynı uçakla uçmuşlardır? (Havaalını kayıtlarından; o tarihte Kırgızistan'a çıkış yapanların isimlerinin bulunacağı belirtiliyor!)

* Meclis Üyesi Güney'in açıklamasına göre; Seferihisar heyeti Kırgızistan'ın Tomok şehrine kadar gidiyor... Peki, Seferihisar Belediyesi Tomok şehri ile Kerdeş Şehir midir? Değilse; neden gidilmiştir? 

Bizi izlemeye devam ediniz...


Haberde adı geçenlerin ve Kırgızistan ziyareti konusunda yanıtları için e posta adresimiz: [email protected]