Son gol son veda

Son gol son veda

Son gol son veda
08 Kasım 2018 - 09:38

Nijeryalı futbolcu Ekundayo’nun, ölümünden 20 dakika önce attığı golü antrenörüne hediye ettiği öğrenildi. İbrahim Aktürk, “Bir gün önce amcamın vefat ettiğini öğrenmiş. Golü attıktan sonra koşarak gelip baş sağlığı diledi. 20 dakika sonra da onu kaybettik” dedi

Denizli'de Yeşilköyspor- Sarayköyspor maçının 35. dakikasında kalp krizi geçirip ölen Sarayköysporlu Ekundayo'nun (23) antrenörü İbrahim Aktürk, "Ölümü gözümün önünden gitmiyor" dedi. Maçtan bir gün önce amcasını kaybettiği için çok üzgün olduğunu dile getiren Aktürk, "Maçın 15. dakikasında golü attıktan sonra gelip bana sarıldı. 'Başınız sağolsun' dedi. 20 dakika sonra da kaybettik" dedi. Aktürk, "Sahada bir anda yere yığıldı. Ne olduğunu anlamadık. Yanına koştum. Gözleri açıktı. 'Beni kurtarın' dercesine bakıyordu. Göz göze geldik. Arkadaşlar kalp masajı yapmaya başladı. Ambulansa alındığında zaten ölmüştü. Bir ihtimal geri döndürülür diye hastanede uğraş verildi ama nafile. Çok üzgünüm. Antrenmanlarda hiç rahatsızlanmadı. Kaç senedir Türkiye'de oynuyor. Hiç belirti olmamış" diye konuştu.

Ekundayo Ebeneze Mawayeka'nın Nijerya'da yaşayan babası da acı haberi alınca Denizli'nin Sarayköy ilçesine geldi. Genç futbulcu, takım arkadaşları ve babası tarafından Gümüşler Mezalığı'na defnedildi.

MAÇLARA ARA VERİLDİ

Futbol camiasını yasa boğan ölümün ardından, Denizli'de Süper Amatör Lig müsabakalarına 1 hafta ara verildi. Ölüm nedeniyle tatil edilen Yeşilköyspor-Sarayköyspor müsabakası da 21 Kasım'da kaldığı dakikadan itibaren oynanacak.
Ayrıca TFF'den gelen talimata göre yapılacak müsabakalarda Ekundayo anısına 1 dakikalık saygı duruşu yapılacak ve oyuncular sahaya siyah bantla çıkacak.

SEBAHATTİN ALP-Yeni AsırGÜNDEM OTUZBEŞ İHA ABONESİDİR