SON DAKİKA! ANTALYA MURATPAŞA BELEDİYESİNE GÖNEN ORHAN İNCELEMESİ VE SORUŞTURMASI AÇILDI! ŞİŞLİ, KUŞADASI, KARTAL, EFELER VB. BELEDİYELERE DE NE ZAMAN GÖNEN ORHAN SORUŞTURMASI, İNCELEMESİ AÇILIYOR?

SON DAKİKA! ANTALYA MURATPAŞA BELEDİYESİNE GÖNEN ORHAN İNCELEMESİ VE SORUŞTURMASI AÇILDI! ŞİŞLİ, KUŞADASI, KARTAL, EFELER VB. BELEDİYELERE DE NE ZAMAN GÖNEN ORHAN SORUŞTURMASI, İNCELEMESİ AÇILIYOR?
25 Haziran 2020 - 14:40 - Güncelleme: 25 Haziran 2020 - 15:12

CHP Antalya e. Milletvekili Yıldıray Sapan, geçtiğimiz hafta aHaber'de Antalya Muaratpaşa Belediyesi'ndeki RÜŞVET ve İMAR ÇETESİNİN yaptığı işleri belgeli aktarmış, ardından da Gönen Orhan adlı şahsın Muratpaşa Belediyesi'nden aldığı ihalelere dikkat çekmiş, "BİR MASA; BİR TELEFON, GELSİN İHALELER, PARALAR" diyerek kamu parasının nasıl HORTUMLANDIĞINI  gözler önüne sermişti!

Sapan, programda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya seslenerek açıklamalarının da "SUÇ DUYURUSU" olduğunun altını çizmişti! 

Sapan, gün içinde attığı tivit ile İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin Muratpaşa Belediyesi'nde incelemelere/soruşturmalara başladığını duyurdu! 

Peki, Gönen orhan'ın adeta "ÜS" gibi kullandığı Şişli Belediyesine de İçişleri Bakanlığı İNCELEME VE SORUŞTURMALAR İÇİN Müfettiş gönderecek mi?

Ankara kaynaklarımız üzerinden yaptığımız araştırmada; 404'lü telefon hattı ile çalışan ve masa kurdurmak için kamunun milyonlarca lirasını Gönen Orhan'ın Ceren Tanıtım şirketine aktaran  Şişli Belediyesinin yanında, Kuşadası, Efeler, Kartal vb. belediyelerde de kısa süre içinde inceleme/soruşturma açılacağı belirtildi.

Bilindiği üzere; hiç bir vasfı olmayan Gönen Orhan'a Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, makam odasının yanında makam odası vermiş, Keskin'in yeni kadrosunu da Gönen Orhan'ın kurduğu belirtilerek, yaptığı her işi de Şişli Belediyesine faturalandırdığı iddia edilmişti. 

Bakalım müfettişler Gönen Orhan'ın Şişli Belediyesine yaptığı ve kestiği faturaların ne kadarını gün yüzüne çıkarabilecekler?

Başkan Keskin, kankası Gönen Orhan'a geçtiği kıyakların hesabını bakalım yargı önünde nasıl verebilecek?