Serkan Uçma, bu defa İZELMAN semalarında uçmak için mi İYİ Parti'den istifa edip tekrar CHP'ye kondu?

Serkan Uçma, bu defa İZELMAN semalarında uçmak için mi İYİ Parti'den istifa edip tekrar CHP'ye kondu?
02 Temmuz 2019 - 13:51 - Güncelleme: 02 Temmuz 2019 - 14:36Serkan Uçma... Sinan Karamustafaoğlu'nun CHP Konak İlçe Başkanı olduğu dönemin ilçe yöneticilerindenmiş...

İYİ Parti kuruluyor... 

Serkan Uçma, aynı zamanda yöneticisi olduğu Alevi derneğinden bir avuç CHP'li ile İYİ Parti'ye katılıyor... Tarihler Mart 2018 ayını gösteriyordu... Dönemim İYİ Parti İl Başkanı Yıldırım Ulupınar, Serkan Uçma ve berebarinde getirdiği bir avuç Aleviye rozetlerini takıyor... Serkan Uçma, devamında İYİ Parti'ye 1500 tane daha Alevi üye getireceğini (Basında) beyan edince, Ulupınar'ın il yönetimine girmeyi de başarıyor!

Bu büyük siyasetçinin baş döndürücü med-cezirlerine baktığımızda; CHP'de "bir baltaya sap olamayacağını" anladığında İYİ Parti'ye geçtiğini, İYİ Parti'de yine "bir baltaya sap olamayacağını" anladığından diyelim tekrar CHP'ye geçiyor!

Serkan Uçma, İZELMAN'da bir baltaya sap olmak için mi yeniden CHP'ye geçti?

Serkan Uçma'nın İYİ Parti'den tekrar CHP'ye dönmesini, çok yakın (Siyasi) bir arkadaşı dönemim İZELMAN Genel Müdürü Hüseyin Kırmızı'nın paylaşımı dayanak göstererek şöyle açıkladı: "Siyaset, Serkan Uçma için bir amaca, bir yerlere gelebilmek için sadece araçtır. Vahim olan, bir yerden bir yere giderken Alevi vatandaşlarımızı kullanıyor olması ve onların gıyabında açıklamalar yapması. Alevi vatandaşlarımız koyun mu? Çektiğiniz yere arkanızdan gelsin! Serkan Uçam, İYİ Parti'de de bir baltaya sap olamayacağını anlamış olmalı, kurt dumanlı havayı sever hesabı, 31 mart seçimlerinden CHP başarılı çıkınca, iyi bir zamanlama yaparak bu defa İYİ Parti'den CHP'ye geçti! İZELMAN eski genel müdürü Hüseyin Kırmızı'da yaptığı paylaşımda açıkçası Serkan Uçma'yı tarif ediyor. Eski genel müdür Kırmızı bir tek Sekan Uçma'nın genel müdür yardımcısı olacağını yazmamış! CHP neden bir arpa boyu büyüyemiyor diye kimse yakınmasın... Bu türden insanlara kapılarını açtıkları sürece, ne büyüyebilirler ne de iktidara yürüyebilirler... Bakmayın siz 31 mart seçimlerinden çıkan sonuçlara... Aslında hem Ak Parti yorulmaya başlamıştı hem de halk... Bunun meyvesini yemekte CHP'ye düştü... Bakın etrafınıza; seçimlerin üzerinden 4 ay geçti İzmir'de halkın refahına yönelik bir proje, somut bir hizmetle karşılaştınız mı? CHP'li belediyelerde koltuk kavgasının dışında ne görebiliyor sunuz? Serkan Uçma, İZELMAN semalarında uçmak için tekrar CHP'ye dönmüştür. Bakalım bu defa siyaset onu amacına ulaştıracak mı?" 

İŞTE KIRMIZI'NIN İÇİNDEN MED CEZİR BİR SİYASETÇİNİN GEÇTİĞİ O PAYLAŞIM: