Seferihisarlı İZTAŞIT ortaklarına ilk aylıkları dağıtıldı! İşte ESHOT havuzunda biriken otobüs başı aylıklar...

Seferihisarlı İZTAŞIT ortaklarına ilk aylıkları dağıtıldı! İşte ESHOT havuzunda biriken otobüs başı aylıklar...
19 Şubat 2020 - 13:18 - Güncelleme: 19 Şubat 2020 - 13:48

ÖZEL

Seferihisar İZTAŞIT ortaklarında ilk aylık mutluluğu!

Aralık 2019 ayının son günlerinde pilot bölge Seferihisar'da İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin törenle hizmete başlattığı İZTAŞIT projesinde, otobüs başı ortaklara ilk aylıklarının dağıtıldığı bildirildi...

İki ortaklı ve otobüs başına ESHOT havuzunda biriken ve İzmir Kart tıklanmalarından gelen paralardan; otobüslerin mazot, bakım, ortakların otobüs banka kredi borcu vb. giderleri düşüldükten sonra; ESHOT'un otobüs başı ortaklara 2 bin 300 er lira dağıttığı bildirildi.

Uygulamaya geçildikten 40 gün sonra ortaklara dağıtalan aylıkların, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun belediye başkanlarına verdiği taşeron işçilere en az 2 bin 500 lira maaş vereceksiniz talimatın altında kalması, Seferihisar kamouyunun gözünden kaçmadı!

Seferihisarlı bir şoförün "ESHOT, İZTAŞIT'çılara katır yüküyle aylık ödemiş" şeklinde yaptığı yorum, deyim yerindeyse Seferihisar'da dilden dile, kulaktan kulağa dolaşmaya başladı!

Öte yandan, Seferihisar gündeminde konuşulanlar arasında bir İZTAŞIT otobüs sahibinin sosyal medya üzerinden İZTAŞIT otobüsünü ve ortaklığını satılığa çıkardığı iddia edildi! Daha sonra bu kişinin sosyal medyada paylaştığı ilanın kaldırıldığı belirtildi. 

Seferihisar İZTAŞIT ortaklarının aldığı, revizyon gördüğü ve 2017 imalatı olduğu iddia edilen otobüsler için, 60 ay bankaya 12 bin 500 lira kredi taksiti ödeyecekleri belirtiliyor.