SEFERİHİSAR: CHP'Lİ BAŞKAN SOYER, OKUL YERİNİ DE SATILIĞA ÇIKARIYOR!

SEFERİHİSAR: CHP'Lİ BAŞKAN SOYER, OKUL YERİNİ DE SATILIĞA ÇIKARIYOR!
05 Ekim 2018 - 15:52 - Güncelleme: 05 Ekim 2018 - 17:05

ÖZEL

Tunç Soyer... 2 Dönem Seferihisar Belediye Başkanı...

Şimdi kolları sıvadı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığına... Bir şekilde İzmir'i yönetmeye talip... İzmir Büyükşehir olmadı, CHP Genel Merkezi'nden talebi; Seferihisar'dan nüfus ve yüz ölçümü olarak daha irice olan Konak veya Karabağlar Belediye Başkanlığına adaylık...

2 Dönem yönettiği, Başkanlık yaptığı Seferihisar'a bir bakalım:

Borç miktarının 150 milyona dayandığı iddia ediliyor! Türkçesi borç miktarı Belediye bütçesinin iki katı!

Mazot durumu: Sıfır

Taşeron (Belediye şirketi) işçilerine geçen ay ki maaşları henüz ödenememiş!

Hafta başında Yeni Asır gazetesinin manşeti şöyleydi: "Seferihisar'ı satmaya doyamadı"

Haberde; elde kalan iki parça (Dönümlük) yerin satış yetkisinin kaldırılması için Ak Partili Meclis Grubu önerge veriyor, verilen önerge CHP'lilerin ret oylarıyla iptal ediliyordu.

Meclis gündemine gelen iki parça yerin satılacağını usta gazeteci Ufuk Türkyılmaz sosyal medya hesabında haberleştirmiş devamında "Tunç Başkan Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunda, Saat Kulesini de satar mı?" sorusunu yöneltmişti...

Tükyılmaz'ın İzmir Saat Kulesi de satılır mı kaygısı, Gündem Otuzbeş tarafından haberleştirimişti..

Aynı zamanda üzerinde tedbir olan bu iki yerin henüz satılmadığını aktaran Seferihisar Belediye kaynakları, Maliye alacağı için Milli Emlak tarafından 3 milyon liraya satılığa çıkarılan Ürkmez'deki 4 dönümlük (Denize sofır) yerin, ikinci defa satışa çıkarıldığında 2 milyona satıldığı belirtildi.

Kaynaklarımız; pazartesi günü yapılması beklenilen Meclis'e bu defa yeni yeni arsaların satışa çıkarılması için Başkan'ın yetki isteyeceği bilgisini verdiler...

Kaynaklar, Ürkmez Barajı Koruma Havzası'ndaki 4 parça arsanın da pazartesi günü yapılacak Meclis toplantısında gündeme geleceği, Başkan Soyer'in Meclis'ten bu yerler için satma yetkisi isteyeceğini bildirdiler!

Ürkmez Barajı Koruma Havzası'nda satılağına çıkarılacak olan 4 parça arsadan 1782 nolu parselin "Okul Yeri" olarak belediye kayıtlarında yer aldığına dikkat çeken kaynaklarımız, "Bu yerlerin imara açılması bile söz konusu olamaz. Baraj koruma bölgesi içinde yer alıyor. Tunç Başkan, personele her halde satılacak yer bulun talimatı vermiş olmalı ki bula bula bu yerleri bulabilmişler" dedi.

Öte yandan kaynaklarımız çok ilginç bir iddiayı da Başkan Soyer'in eşi için ortaya attılar. Bilindiği üzere, Başkanın eşi Neptün Soyer, KÖYKOOP İzmir ve Genel Başkanlığına soyunduğu dönemlerde, şoförlü kullandığı Wolksvagen Amarok model lüks pikabın kirasının Seferihisar Belediyesi tarafından karşılandığı iddia edilmiş, bu iddia basında yer almış ve çürütülmemişti. 

Kaynaklarımızın bu defa gönderdikleri fotoğraflara göre; Başkanın eşi Neptün Soyer, Megan marka, arka koltuğu masaj yapan bir binek araca biniyor. Kaynaklarımız, bu aracın kirasının da Seferihisar Belediyesi tarafından ödendiğini iddia etti. Kaynaklarımız, aynı zamanda Neptün Soyer'in KÖYKOOP İzmir ve Genel Başkanlığına anlaşmalı geldiğini iddia etti. İddialara göre; Neptün Soyer'in KÖYKOOP İzmir ve Genel Başkanlığı süresi yakında dolacak! Neptün Soyer, KÖYKOOP'taki bu görevlerine, yönetim içinde 6 aylık anlaşmalı dönem çerçevesinde gelmiş!

İŞTE ÜRKMEZ BARAJ KORUMA HAVZASI'NDAKİ SATILACAK OLAN 4 PARÇA ARSA: