Seferihisar belediyesinin konteynır ihalesine meclis üyeleri katıldı iddiası!

Seferihisar belediyesinin konteynır ihalesine meclis üyeleri katıldı iddiası!
20 Şubat 2020 - 12:26 - Güncelleme: 20 Şubat 2020 - 12:55
Seferihisar kamuoyunun gündemi; bu defa belediyenin 20 ocak'ta ihaleye çıkartıp sattığı 9 konteynıra kilitlendi!

Seferihisar gündeminde konuşulan iddialara göre; konteynırlar meclis üyeleri arasında kapışılmış!

Konteynırlardan bir tanesini CHP'li meclis üyesi Halim Temese'nin, 2 tanesini de yine CHP'li meclis üyesi Hüseyin Kocaer'in aldığı iddia ediliyor!

Konteynırları aldıkları iddia edilen meclis üylerinden Temese'nin konteynırı bahçesine yerleştirdiği, gelen misafirlerini bahçesinde mangal partisiyle ağırladığı belirtiliyor! (İhabarda bulunan kaynağımız, dün akşam da Temese'nin CHP'li çok önemli isimleri bahçesinde ağırladığı bilgisine yer verdi.)

Öte yandan konteynırlardan 2 tanesini aldığı öne sürülen meclis üyesi Kocaer'in de konteynırlardan birisini kendisine ait Fulya turizm şirkentinin otomobil garajına koyduğu belirtiliyor!

Yasalara göre, meclis üyeleri, meclis üyesi oldukları belediyelerin ihalelerine katılabiliyorlar mı?
Yasada; görev yaptıkları belediyelerle meclis üyelerinin asla bir iş yapamayacakları açık açık yer aldığına göre; iddialarda adı geçen meclis üyeleri konteynırları satın almak için başka birilerini mi ihaleye sokmuşlardır?

Öte yandan Seferihisar merkezli Yeni Haber sitesinde yer alan haberde; "Seçimler öncesinde bir araya gelerek, “İkinci sıradaki arkadaş istifa etmezse biz istifa edeceğiz” resti çeken beş arkadaştan hangisi belediyeye 250 bin lira civarında fatura kesti? Faturayı kestikten sonra da acilen ödenmesini sağladı?

Belki düşünebilirler, “Ben belediyeye iş yaptım ve yaptığım iş karşılığı fatura kestim…” Hayır arkadaş! Böyle bir gelenek yok siyasetin etik kurallarında! Hele Cumhuriyet Halk Partisi’nde hiç yok ve olmamalı da… Belediye meclisi üyesi, aile şirketi ve aile yakınları adına da iş yapamaz!.. “Yapabilir” diyen varsa bir adım öne çıksın…" denilerek; Seferihisar belediyesinin CHP'li meclis üyelerinin haldır haldır belediye ile alışverişlerini sürdürdükleri iddianın ötesinde, altı çizilerek belirtiliyor!

Dikkat ederseniz yazıda; yapılan şu iş karşılığında bu iş karşılığında denilmiyor direk: "250 BİN LİRA CİVARINDA FATURA KESTİ VE ÖDEMESİ ACİLEN YAPILDI" yazılmış!...

Peki; Seferihisar belediye başkanı İsmail Yetişkin, neden bugüne kadar belediyeye 250 bin lira fatura kesenin ismini açıklamadı? Bu fatura işinin içinde bir usulsüzlük varsa; başkan Yetişkin neden herhangi bir yasal işlem başlatmamıştır? Aslında; Yeni Haber sitesinde yer alan bu fatura haberi; başlı başına bir suç duyurusu değil mi?

Konteynırları satın alanları Seferihisar belediyesinin açıklayıp, Seferihisar kamuoyunu meşgul eden bu konuya da açıklık kazandıracağını düşünüyoruz!

Not: Maaşlarını alamayan işçilere, hangi belediye amiri "borç para" vermeye başladı? Bu amirin yaptıkları yasal mı? 15 Temmuz 2016 Darbe Kalkışması sonrasında; bugün CHP'den Seferihisar belediyesi meclis üyesi olan ve soruşturma geçirmiş meclis üyesi var mıdır? Şok detaylar bir sonraki haberimizde...   
  

İŞTE KONTEYNIR SATIŞLARININ İHALESİ BELGESİ: