SARIYER BELEDİYESİ ÖDEMELERİNE SAVCILIK İNCELEMESİ!

SARIYER BELEDİYESİ ÖDEMELERİNE SAVCILIK İNCELEMESİ!
21 Ağustos 2019 - 10:56"Şimdi biz bu haberi yazarken; İstanbul'daki bir ilçe belediyesinden son dakika bilgisi geldi: MASAK ve Savcılık Erkan Karaarslan'a verilen ihale dosyalarının yanında; ne kadar D22 (Doğrudan Temin) ihale dosyası varsa, hepisini istiyorlar! "

Yukarıdaki bu bilgiyi dün yayımladığımız bir haberimizin içinde vermiştik.. 

İnceleme başlatılan belediyenin adı Sarıyer'di... 

Savcılık, Sarıyer Belediyesine yönelik başlattığı incelemeler çerçevesinde; geriye dönük 2 yılda verilen ihaleler ve ödemelere ilişkin belegeleri istemiş...

Erkan Karaarslan dosyalarına ek ve dayanak olarak başlatıldığı belirtilen incelemeler kapsamında; Savcılık makamı talep ettiği belgeleri ivedilikle teslim edilmesini istemiş.

Erkan Karaarslan'ın itirafçı olmasıyla birlikte kayyum atanacak belediyelerin arasında Sarıyer Belediyesi de gösteriliyordu. Sabah yazarı Ersin Ramoğlu, önceki gün köşesinden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'in de aralarında bulunduğu 34 belediye başkanının görevden uzaklaştırılacağını, belediyelere de kayyum atanacağını yazmıştı.

Kulislerde; ilk planda görevden uzaklaştırılacak belediye başkanları arasında sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç gösterilirken, Aydın BŞB Başkanı Özlem Çerçioğlu ile Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay da Ege'de görevden uzaklaştırılacak belediye başkanları olarak konuşuluyor.