Sağlık Bakanı'nın dışında Çeşme Belediye Başkanı Oran'ın da "Korona virüsü" hakkında açıklama yapma yetkisi var mı?

Sağlık Bakanı'nın dışında Çeşme Belediye Başkanı Oran'ın da "Korona virüsü" hakkında açıklama yapma yetkisi var mı?
20 Mart 2020 - 11:09 - Güncelleme: 20 Mart 2020 - 11:47CHP'li Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Ora'ın, korona virüsü hakkında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca gibi; açıklama yapma yetkisi var mı?Öncelikle; CHP'li Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran'ın yer belirterek (Nokta atışı) korona virüsü konusunda açıklama yetkisi var mı?

Başkan Oran'ın bu paylaşımı CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan tarafından da Twitter'da paylaşılıyor...Başkan Oran bu açıklamayı (Paylaşımı) hangi sosyal medya hesabından yapmıştır? 
Eğer Başkan Oran, bu paylaşımı sosyal medya hesaplarından yaptı ise; kaldırmış mıdır?
Bu paylaşım sahte bir paylaşım ise; neden bu saate kadar herhangi bir açıklamada bulunmamıştır?

Daha sonra Başkan Oran'ın ya da Tuncay Özkan'ın bu paylaşımı haber ajansları tarafından görülüyor ve başkan Oran'ın fotoğrafı ve paylaşımıyla haberleştirilip abonelere servis ediliyor. 

İHA'NIN abonelerine servis ettiği haber: Gündem Otuzbeş'te ajansın geçtiği haberi de yayıncılık gereği ajansın kullandığı başlık altında yayımlıyor: https://www.gundemotuzbes.com/cesme-belediye-baskani-oran-bir-kisinin-korona-pozitif-oldugu-tespit-edilmistir/86751/


Başkan Oran'ın daha önceden yaptığı paylaşımlar arasında:"ÇEŞME'YE GELMEYİN" bulunuyordu...

Peki, başkan Oran'ın korona virisü konsunda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın dışında açıklama yetkisinin olup olmadığını bilmiyoruz ama, Bakan Koca bile korona virüsü ölümlerinde bile yer (Hastane) ve isim vermezken, Başkan Oran nasıl oluyorda paylaşımında yer gösterebiliyor?

Başkan Oran, bu paylaşımıyla (Korona virüsü) "Halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit" suçu işlemiş olmuyor mu?

Asılsız ve yer belirtilen korona virüsü paylaşımları takip altına alınırken; Başkan Oran'ın bu paylaşımın anlamı nedir? 

"Çeşme'ye Gelmeyin" paylaşımının ikinci versiyornu mudur? 

Gelişmelerin takipçisiyiz...
Bakalım Başkan Oran'dan bu paylaşımıyla ilgili bir açıklama gelecek mi?