Sağlık Bakanı Koca: Salgın tüm ülkede tırmanışa geçti, Bursa en kritik günlerini yaşıyor

Sağlık Bakanı Koca: Salgın tüm ülkede tırmanışa geçti, Bursa en kritik günlerini yaşıyor
23 Ekim 2020 - 12:22

Koronavirüs salgınının Türkiye genelinde yeniden tırmanışa geçtiğini açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Bursa şu an salgının başından bu yana en kritik günlerini yaşıyor. Eylül ayının ortalarına kıyasla günlük vaka sayısı yaklaşık 3 kat artmıştır" dedi. Koca, İstanbul Büyükçehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile de görüşeceğini belirtti.

Bursa Valiliği'ni ziyaret eden Sağlık Bakanı Koca, tüm Türkiye'de koronavirüs salgınının yeniden tırmanışa geçtiğini duyurdu.

Bursa'nın 3 milyonu aşkın nüfusuyla salgına karşı verilen savaşın merkezlerinden biri olduğunu ifade eden Koca, "Bursa şu an salgının başından bu yana en kritik günlerini yaşıyor. Eylül ayının ortalarına kıyasla günlük vaka sayısı yaklaşık 3 kat artmıştır" diye konuştu.

​Koca, "Hafta sonundan başlayarak 5 gün İstanbul'da çalışma arkadaşlarımla olacağım. İstanbul Valisi, Büyükşehir Belediye Başkanı, İl Emniyet Müdürü ile görüşmeler yapmayı planlıyorum. Bilim Kurulu toplantısını da İstanbul'da gerçekleştireceğiz" açıklamasında bulundu. (AA)