PES DOĞRUSU! KIBRIS GAZETESİ HENÜZ 1 YAŞINDA... AMA TUNÇ BAŞKAN 3 YIL ÖNCE GAZETEYE RÖPORTAJ VERDİM DİYEBİLİYOR...

PES DOĞRUSU! KIBRIS GAZETESİ HENÜZ 1 YAŞINDA... AMA TUNÇ BAŞKAN 3 YIL ÖNCE GAZETEYE RÖPORTAJ VERDİM DİYEBİLİYOR...
23 Ekim 2019 - 23:09 - Güncelleme: 23 Ekim 2019 - 23:21

 ÖZEL

Bakın, aşağıdaki açıklama bugün AA'nın Fuar açılışı haberinden alınmıştır... Bu haberi AA abonlerine; "İzmir'de iki fuar birden açıldı" başlığıyla servis etmiştir...

haberin son bölümünde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanının Kıbrıs haberci gazetesine verdiği röportajla ilgili bölüm yer alıyor... Tunç Başkan üstüne basa basa "Bundan 3 sene önce yaptığım bir açıklama." diyor!...

Oysa Kıbrıs Haberci gazetesi henüz 1 yaşında! Bir şekilde 3 yıl öncesinde Kıbrıs Merkezli böylesine bir gazete yayında değil! 

Peki, 3 yıl öncesinde "cenin" dahi olmayan bu gazeteye sayın Başkan Soyer nasıl oluyorda demeç verdim diyebiliyor? 

Buyurun Tunç Başkan'ın açıklamasına ve gazetenin yaşına:  

Öte yandan, fuarda stantları ziyaret eden Tunç Soyer, önceki gün medyaya yansıyan Kıbrıs sorunuyla ilgili değerlendirmelerinin hatırlatılması üzerine, şunları söyledi: 

"Bundan 3 sene önce yaptığım bir açıklama. Sakin Şehirler Birliği Genel Koordinatörü olduğum dönemde Kıbrıs'ta 5 şehrimizi birliğe sokmuşken, o gün barış görüşmeleri sürerken yaptığımız bir açıklama. Ne bugünkü koşullar aynı ne de ben aynı durumdayım. Bambaşka bir hüviyetimiz var. Dolasıyla sanki dün yaptığım bir demeç gibi sunulmasını büyük haksızlık olarak değerlendiriyorum." 

AA'nın Fuar haberinde abonelerine servis ettiği iki Tunç Soyer fotoğrafı: