NEPTÜN'ÜN FENDİ TUNÇ'U YENDİ! TUNÇ SOYER'İN CHP SEFERİHİSAR İLÇE BAŞKAN ADAYI KÖKSAL YILDIRIM ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ...

NEPTÜN'ÜN FENDİ TUNÇ'U YENDİ! TUNÇ SOYER'İN CHP SEFERİHİSAR İLÇE BAŞKAN ADAYI KÖKSAL YILDIRIM ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ...
10 Aralık 2019 - 19:18 - Güncelleme: 10 Aralık 2019 - 20:25
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in CHP Seferihisar İlçe Başkan adayı Köksal Yıldırım adaylıktan çekildi.CHP Seferihisar kulislerine bomba gibi düşen çekilme haberinin hemen ardın yapılan ilk yorum; "Neptün'ün fendi Tunç'u yendi" şeklinde oldu...

Şaşkınların yanında tepkilerle karşılanan çekilme olayının ardından başka bir aday çıkmaması durumunda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da "Tek aday" formülü bir şekilde Seferihisar'da gerçekleşmiş olacak!
Hali hazırda Seferihisar CHP İlçe Başkanlığı için mevcut ilçe başkanı Senem Gürer Solak tek başına kalmış görünüyor...

  
"CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, CHP Seferihisar ilçe başkanlığına adı geçen Köksal Yıldırım'ı Seferihisar'da işyerinde (otelinde) ziyaret ediyor. 

İlginç olan, yanında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in eşi Neptün Soyer'de olmadan!"

24 Kasım günü (aşağıda) Selvi Kılıçdaroğlu'nun Köksal Yıldırım'ı Seferihisar'daki otelinde ziyaretini haberleştiriyor, Neptün Soyer'in yanında olmayışına, "Neptün Soyer'in mevcut ilçe başkanı Senem Solak'ı desteklediği biliniyor... Hatta adaylık açıklaması kahvaltısında bile çekilen fotoğraflarını sosyal medyada yayımlamışlardı..." şeklinde dikkat çekiyorduk...Haberde; "Fakat, bugün Selvi Kılıçdaroğlu'nun ilçe başkanlığı için adı geçen Köksal Yıldırım'ı ziyaret etmesi, deyim yerindeyse Seferihisar CHP üyeleri arasına bomba gibi düştü. 06 TC 471 Plakalı araçla Yıldırım'ı Seferihisar'daki otelinde ziyaret eden Selvi Kılıçdaroğlu'un bu hamlesinin yankıları ve yorumlarının yarın ortaya çıkması bekleniliyor.

Fotoğrafları ileten bir CHP Seferihisar üyesi, "İlçe kongresine bile gerek yok! Genel Başkanın eşinin bu ziyareti siyasi değilse nedendir? Bu fotoğraf neden verilmiştir? Örgüte mesaj verilmek için değilse neden? CHP'de hiç bir şeyin tadı tuzu kalmadı. Diğer adaylar bal kabağı mı?" dedi.

Selvi Kılıçdaroğlu'nun ziyaretinden sonra Köksal Yıldırım'ın önünün açıldığına işaret etmiş, devamında İBŞB Başkanvekili Mustafa Özuslu ile CHP İzmir eski il başkanlarından Rıfat Nalbantoğlu, Köksal Yıldırım'ı ziyaret etmiş "Tunç Başkan senin ilçe başkanı olmanı istiyor. Taşın altına elini koy." mesajı getirmişlerdi. Geçtiğimiz günlerde Özuslu yeniden Seferihisar'a gitmiş, mevcut ilçe başkanı ve adayı Solak'ı çekilmeye ikna edememiş, Belediye Başkanı İsmail Yetişkin'de "Tunç Başkan ne derse biz onu yaparız, onun yanında dururuz" demişti!

Açıkçası bu gelişmeleri haberleştirme gereği bile duymamıştık!

Neden mi?

Çünkü; Neptün Soyer'den bir hamle geleceğini düşünüyor, BEKLİYORDUK!

İşin gerçeğinde; ilçe başkan adayı Köksal Yıldırım, Tunç Soyer konusunda Seferihisar'daki partililer tarafından uyarılmıştı! 

Bir grup partili Köksal Yıldırım'ı yaptıkları ziyarette aynen bu sözlerle uyarmışlardı: "Tunç Soyer'e fazla güvenme! Kalkar son dakika çekil kenara, biz seni daha farklı bir yerde değerlendireceğiz der; kabak gibi ortada kalırsın!" 

Nitekim Köksal Yıldırım'a bugün Tunç Soyer tarafından edildiği iddia edilen bir telefondan sonra adaylıktan çekilir!

Hal böyle olunca; Seferihisarlı CHP'lilerin yaptıkları yorumda kilit parke taşı gibi gediğine oturmuş olmuyor mu?
"Neptün'ün fendi Tunç'u yendi!"

Peki, bu gelişmelerden sonra Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, kimin ağzına bakarak hareket edecek?