Nazilli danışman krizinde son durum! Başkan Çerçioğlu mu, başkan Özcan mı?

Nazilli danışman krizinde son durum! Başkan Çerçioğlu mu, başkan Özcan mı?
01 Haziran 2020 - 12:19Serhan Seyhan-Aydın/ Nazilli Belediyesi danışmanı Kerem Yıldırım, "haber kaldırtma" kosusunda Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan'ın arasına girmişti.

"Danışman Restleşmesi" şeklinde verdiğimiz haber sonrasında tüm gözler Başkan Çerçioğlu ve Başkan Özcan’a çevrilmişti.

Haberimizin ardından Aydın kamuoyunun tüm dikkatlerini üzerine çeken danışman Kerem Yıldırım; bildiğini üzere Aydın Büyükşehir Belediyesine ait Aski Genel Müdürlüğüne ait bir haberi kaldırtma iddiasıyla gündeme gelmişti.

Nazilli Belediyesi danışmanı Kerem Yıldırım'ın bu haber kaldırtma işi Başkan Çerçioğlu'na iletildiğinde,  Başkan Çerçioğlu ve Nazilli Belediye Başkanı Özcan arasında gergilik oluştuğu bildirilmişti. Gerginlik sonrası Başkan Çerçioğlu'nun telefonlarına Başkan Özcan'ın çıkmadığı belirtilmiş, bulunduğu bir ortamda başkasının telefonundan Başkan Özcan, Başkan Çerçioğlu ile görüşmek zorunda kalmıştı!

Başkan Çerçioğlu'nun telefonda Başkan Özcan'a “O adamı o belediye de istemiyorum” diyerek rest çektiği belirtilirken; yaşanan kriz sonrası taraflardan konuyla ilgili olarak bir açıklama da gelmeyince; bu defa da gözler restleşme sonrası verilecek karara çevrildi!

Her iki başkanın da tavırlarında ısrarlı durdukları çevrelerince kulislere yansıtılırken; bu defa danışman Kerem Yıldırım'ın lüks yaşama olan düşkünlüğü Nazilli sokaklarında çınlamaya başladı! Lüks Audi marka arabası olduğu belirtilen danışman Kerem Yıldırım'ın, Nazilli'de artık "Audili danışman" olarak anıldığı bildirildi.. 

Öte yandan iki başkan arasında kriz çıkmasına neden olan Kerem Yıldırım konusunda iki başkanın suskunluklarını ne zaman bozacakları Aydın kulislerinde merakla beklenirken, Ak Partili Aydın Milletvekili Metin Yavuz'un Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan'ı ziyaret etmesi, Çerçioğlu cephesinde hareketliliğe neden olurken; "Ne oluyoruz" arayışlarına yönelttiği belirtildi!