MUSTAFA GÜNAY HANGİ ÜNİVERSİTEDEN MEZUN?

Bakarsınız bir Ak Partili çıkar da iki satır dilekçe ile Valilik Yerel Yönetimlere Mustafa Günay'ın akibetinin soruşturulmasını sağlar! 

MUSTAFA GÜNAY HANGİ ÜNİVERSİTEDEN MEZUN?
24 Ocak 2017 - 20:30 - Güncelleme: 24 Ocak 2017 - 21:55

Mustafa Günay... Emekli trafik polisi... CHP'li Güzelbahçe Belediyesi Başkan Yardımcısı... Mustafa İnce... CHP'den 2. dönem Güzelbahçe Belediye Başkanı... İki Mustafa'nın yolları 2009 yerel seçimlerinde kesişti... Mustafa Günay, CHP adayı Mustafa İnce'ye 2009 yerel seçimlerinde sponsor oldu... Devamında da Anadolu insanının deyişiyle "çulunu" Güzelbahçe'ye serdi... GHM adlı Narlıdere merkezli inşaat firmasını mahdumu Onur Günay'a devir etti... Eh bir de iki Mustafa'nın arasına Narlıdere'den İlçe Başkanı olarak Ednan Arslan gönderilince, Güzelbahçe ekibinin omurgası da oluşturulmuş oldu!

2009'dan günümüze o kadar güzel işler bitirdiler ki; yeniden yazmaya kalkışsak Halk Tv'den satışa çıkarılacak bir kitap seti oluşur! Eh bir de bu Güzelbahçe'nin güzide ekibi sırtını dayamışsa FETÖ'cü yargı mensuplarına; kim dokunabilir bunlara? Örnek verirsek; 4 Yıl olmuştur S.Ü.'ı Özel yetkili Savcılığa götüren o 3 kişiden birisi de bendim... 3 Klasör evrak ile S.Ü.'ın kestitiği 2 cilt naylon faturayı teslim ettik... S.Ü. yanılmıyorsam 3 saattin üzerinde ifade verdi... Aradan onca zaman geçti... 15 Temmuz sonrası İzmir Adliyesi'nde FETÖ'den ilk alınanlar arasında o gün S.Ü.'nün ifadesi alan o Savcı'da vardı! Böylesi bir tesadüf olabilir mi? Şimdi; bu Mustafa İnce'nin Mustafa Günay kanalıyla 2014 seçimleri öncesinde FETÖ'cülerle görüşmeler yaptıkları yazıldı çizildi... Bu kişiler herhangi bir açıklama yapamadılar! Acaba neden? Fakat, Mustafa Günay'a bir müjde verebilirim! İstanbul'daki bir dava dosyası üzerinden FETO'cularla olan ilişkileri araştırılıyor! Daha doğrusu; çok enteresan bir dava dosyasının kahramanının da Güzelbahçe'den çıkması mümkün! 

Şimdi gelelim Mustafa Günay'ın Üniversite diplomasına...

Mustafa Günay, 2009'da Mustafa İnce'ye yapmış olduğu sponsorluk karşılığı Güzelbahçe Belediyesi Başkan Yardımcısı yapılmıştı Mustafa İnce tarafından... Günay'ın bu Başkan yardımcılığı Meclis'te tartışmalara ve basında haber olmasına neden olmuştu... Dönemin İzmir Valisi Cahit Kıraç, soruşturma açmış, Mustafa Günay'ın üniversite değil lise mezunu olduğu ortaya çıkmıştı. Yasalara ve yönetmeliklere uymayan bu Başkan Yardımcısı atama işi, Mustafa Günay'ın açığa alınması ve fazladan aldığı 18 aylık maaş zimmeti çıkarılmasıyla sonuçlanmıştı...

Günay, aradan bir yıla yakın bir süre geçtikten sonra; Başkan Mustafa İnce'nin "Mustafa Günay üniversite mezunu" açıklamalarından sonra yeniden Başkan Yardımcılığı görevine getiriliyordu... O dönem Belediye kaynaklarımızdan edindiğimiz bilgiler; Mustafa Günay'ın Azerbaycan'da bir üniversiteden mezun olduğu, diplomasını belediyeye teslim ettiği yönünde olmuştu...  

Yılbaşı öncesi; İstanbul'da açılan davanın müdahillerinden birisinin tarafıma ulaşması ve bilgi alışverişi çerçevesinde Mustafa Günay'ın ismi zikredildi... Fazla detaya girmeden; Mustafa Günay'ın eğitim konusunuda konuştuk... Mustafa Günay'ın jet hızıyla üniversite bitirmiş olması doğal olarak karşı tarafında dikkatini çekti! Bugün İstanbul'dan gelen bilgilere göre; Mustafa Günay, Türkiye'de herhangi bir üniversiteden mezun değil! Ayrıca; denkliği olan herhangi bir yurtdışındaki üniversiteden de mezun değil! Başkan Mustafa İnce, sanırım Güzelbahçe Belediyesi Meclis'inde de yaptığı açıklamalarından öğrendiğimiz şekliyle Mustafa Günay üniversite mezunu! Peki; hangi üniversite? FETÖ'nün yurtdışındaki üniversitelerinden mi mezun Mustafa Günay? 

Mustafa Günay'ın bu diploma konusu Ak Parti Güzelbahçe İlçe'nin gündemine gelir mi gelmez mi zaman gösterecek! Malum; Güzelbahçe'de Ak Parti sıkı bir muhalefet yürütüyor! Belediye Başkanı ve ekibini öyle bir takip ediyorlar ki; sormayınız... Bir tek yağmurlu ve güneşli havalarda şemsiye tutmamak için binalarından çıkamıyorlar! Aslında; yerel yönetime nefes aldırdıkları bilem yok! Muhalefet yapmamış olsalardı; kesin Mustafa İnce'nin ekibinden birileri dolar milyonerliğinden, milyarderliğe sıçramış olurdu!

Bakarsınız bir Ak Partili çıkar da iki satır dilekçe ile Valilik Yerel Yönetimlere Mustafa Günay'ın akademik akibetinin soruşturulmasını sağlamış olur! 

Not: Mustafa Günay'ın Türkiye'de ne mezunu olduğu gösteren belge yakında... Yayında...