Milli Savunma Bakanlığı: İdlib'deki gözlem noktamıza saldırı gerçekleştirildi, 3 asker yaralı

Milli Savunma Bakanlığı: İdlib'deki gözlem noktamıza saldırı gerçekleştirildi, 3 asker yaralı
13 Haziran 2019 - 11:46

Milli Savunma Bakanlığı, Türkiye’nin İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’ndeki 10 numaralı Gözlem Noktası’na Suriye hükümet güçlerinin kontrolündeki bölgeden 35 havan atışı ile saldırı gerçekleştirildiğini duyurdu. Saldırıda 3 askerin hafif şekilde yaralandığı açıklandı.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Suriye rejim güçlerinin İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesinde kontrol ettiği As Shariah bölgesinden, 3 kilometre mesafedeki Zawiyah Dağı bölgesinde yer alan 10 numaralı Gözlem Noktamıza kasıtlı olduğu değerlendirilen 35 havan atışı ile bir saldırı gerçekleştirilmiştir.

Yapılan havan saldırısında üç kahraman silah arkadaşımız hafif şekilde yaralanmış; üs bölgemizde yer alan, tesis, teçhizat ve malzemelerden bir kısmı kısmi hasar görmüştür. Yaralı personelin tahliye ve tedavileri devam etmektedir.

Saldırıyla ilgili olarak Rusya nezdinde gerekli girişimlerde bulunulmuştur. 
Durum yakından takip edilmektedir."


T.C. Millî Savunma Bakanlığı@tcsavunma

İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesindeki 10 numaralı Gözlem Noktamıza Suriye rejim güçlerinin kontrolündeki bölgeden kasıtlı olduğu değerlendirilen 35 havan atışı ile saldırı gerçekleştirildi.https://www.msb.gov.tr/Basin-ve-Yayin/BasinAciklama/idlib-gerginligi-azaltma-bolgesinde-yer-alan-gozlem-noktamiza-rejim-gucleri-tarafindan-yapilan-havan-saldirisi-hakkinda-basin-aciklamasi-1362019 …

301